Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

MS bu işe çok kızacak!

> 1 <

007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #334462 19-07-2009 00:00 GMT-1 saat    
Microsoft Google'ın karşısında duramıyor mu?

Bu açıklama çok tartışılır: Microsoft Google'ın yeniliklerine cevap veremiyor mu?

Microsoft hisse senetleri yıllardır güvenilir ve istikrarlı bir yatırım kabul ediliyordu. Fakat şimdi bazı analizciler elinde Microsoft hissesi olanlara satış tavsiyesinde bulunmaya başladı.
Bazı analizcilere göre Microsoft, Google'ın saldırılarına yanıt vermekte gecikiyor. Sadece Google da değil Apple'la da rekabette yatırımcılara göre Microsoft isteneni veremiyor. Buradan Amerikalı analizcilerin özellikle cep telefonu piyasasında Microsoft işletim sisteminin geride kalmasını göz önüne aldığı anlaşılıyor. Çünkü Microsoft hemen hemen her konuda Google'a rakip ürün ve hizmetler geliştirmekten geri kalmıyor. Ancak Microsoft'un alternatif alanlardaki rekabet hızıyla cep telefonları üzerindeki çalışmalar arasında büyük bir hız farkı var.

Yorumların haklı çıkma şansı var mı?

Hazır hisse senetleri değerliyken satma tavsiyesinde bulunan Jackson Turner, Argus Araştırma'da çalışıyor. Değerlendirmelerde özellikle Google'ın Chrome işletim sisteminden bahseden yatırım danışmanlarının, böylece gerçekten Apple ve Google'ın akıllı cep telefonu piyasasındaki gücünden etkilendiği ortaya çıkıyor. Android bazlı geliştirilen cep telefonlarının yanı sıra Amerika pazarında güç kazanmaya çalışan Nokia'nın göz ardı edilen Symbian işletim sistemini de unutmamak lazım.

Sonuç itibariyle bu analiz yapan bir piyasa yorumcusunun tavsiyesi ve Microsoft'un cep telefonu işletim sistemi dışındaki son atılımları yorumcuyu haksız çıkartabilir. Yüksek değerli satış kar realizasyonu sağlayabilir ancak uzun vadede Microsoft hisse senedinin tekrar yükselmesi mümkün. Bu tür tavsiyeler veren kurumlar bile verdikleri tavsiyelerin sonuçları konusunda sorumluluk kabul etmiyor, bunu da hatırlatmakta fayda var.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN
> 1 <