Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

BENQ'dan kolay kullanımlı bilgisayar

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #337363 02-08-2009 17:53 GMT-1 saat    


BENQ all-in-one PC'si nScreen i91'i kısa bir süre sonra Türkiye piyasasına sunacak.

Bilişim şirketi BenQ, kullanıcılar için daha keyifli bir internet deneyimi sunmayı hedefleyen, kolay kurulum ve kullanıcı dostu bir ara birimiyle, ev cihazlarına uygun bir görünümde tasarladığı, ilk all-in-one PC'si (bütünleşik PC) nScreen i91'i kısa bir süre sonra Türkiye piyasasına sunacak.
nScreen i91'in tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan BenQ Türkiye Bilişim Ürünleri İş Geliştirme Müdürü Ergin Yavuzol, karmaşık kablo ve portalları sona erdiren nScreen i91'de, kolay kurulum ve kullanıcı dostu ara birimle fişleri takıp çalıştırdıktan ve online bağlantıdan sonra internet keyfine başlanabildiğini ifade etti.

Yavuzol, 16:9 görüntü oranlı yüksek çözünürlüklü (HD) geniş ekranın bilgisayara entegre edildiğini belirterek, tek bir düğmeyle açılıp kapatılabilen bilgisayarın, çok sessiz çalıştığını ve cihazın ısınma problemi bulunmadığını kaydetti.

Üzerinde dahili wireless bulunan bilgisayarın elektrik sarfiyatında çok cimri olduğunu vurgulayan Yavuzol, nScreen i91'in, geniş ekranlı ama ez yer kapladığını, yükseltilebilir donanımı ile çapraz satış imkanı sağladığını, Yukon platformu ile hızlı ve güçlü, kurulumu ve kullanımının çok kolay, kablosuz, webcam ve wireless ile ''tam bir internet bilgisayarı'' olduğunu söyledi.

İşletim sistemiyle beraber fiyatı 599 dolar olan nScreen i91'in çok tercih edileceğine inandıklarını, hastaneler ve bankalar gibi kurumsal tarafta da büyük ilgi göreceğini düşündüklerini kaydeden Yavuzol, bilgisayarın kısa bir süre sonra raflarda yerini alacağını bildirdi.

Verilen bilgiye göre, nScreen i91'de ekranın sağ alt köşesinde konumlandırılan TV'dekine benzer yuvarlak bir buton ile hem açma kapama hem de ses kontrol işlemi sağlanabilmekte.

Kullanıcıların aileleri ve arkadaşlarıyla görüntülü olarak sohbet etmesini sağlamak için 1.3M webcam entegre edilen bilgisayarda, basit bir Voice over Internet Protocol (VoIP) videofon satın alınarak görüntülü sohbet keyfi yaşanabilecek.

BenQ nScreen i91'in, 30W güç sarfiyatıyla geleneksel bir masaüstü bilgisayardan çok daha az enerji harcayarak yüzde 80 enerji tasarrufu sağladığı bildirildi.

veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <