Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Apple'ın yeni patentleri ve yeni ürünleri

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #337400 02-08-2009 18:44 GMT-1 saat    
Apple, aldığı yeni patentlerle teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor. Detaylar burada...

Amerikan Patent dairesine Apple'ın patent başvuruları yağıyor. Yeni 33 Apple patenti onaylandı. Temmuz ayında Apple'ın aldığı toplam patent sayısı böylede 55'i buldu. Aynı hızda devam ederse ay sonuna kadar 150'yi bulabilir.

Apple'ın patenti için başvurduğu özellikler oldukça ilginç. Esnek kablodan, kayan şarkı sözlerine kadar tonla detay patent için başvuru yapıldı. Bu özelliklerin çoğunu yeni Apple ürünlerinde göreceğiz demek ki.

Bu haber için özellikle ilgimizi çekenler yeni iPod ve iPhone özellikleri oldu. Yeni iPod anlaşılan kameralı olacak. Çünkü iki tanesi direkt kamerayla ilgili patentler. Bunlardan biri obje, diğeri yüz tanımlaması. Yüz tanımlaması özelliği sadece taşınabilir aletlere özgü değil, patenti her türlü tüketici elektroniği için alınmak isteniyor.

Obje tanımlama özelliği bir kameranın eşyaları görünür ışık veya infrared ile kaydedip, elde edilen bilgiyi ağda depolanan bilgiyle kıyaslamasıyla çalışıyor. Ağ daha sonra objeyle ilgili ne bilgi istendiğini soruyor ve bu bilgiyi bulup sağlıyor. Aynı işlemin RFID okuyucu ile olan bir versiyonu da var.

Apple bu teknolojinin nasıl kullanılabileceğini bir müzede gösteriyor. iPhone'u doğrultup neyin ne olduğunu öğrenmek mümkün oluyor. Eserin adı, sanatçının geçmişi gibi bilgiler kullanıcının eline geçiyor.

Bunlar normal örnekler ama Apple'ın bir örneği ve bir patent başvurusu niyetini ortaya koyuyor. iPhone ile seçilen eserle ilgili alınabilecek bir ürün, mesela bir resmin tişörtü varsa bunu da öğrenmek mümkün oluyor. Online alışveriş üzerine bir patentle bunu birlikte düşünün. İlginizi çeken bir şeyi cep telefonunuza gösterip ne olduğunu soruyorsunuz. Sonra hoşunuza gittiyse, cep telefonunuzdan sevdiğiniz üründen anında sipariş veriyorsunuz.

chip

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <