Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Netbook'lar kime hitap ediyor?

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #337401 02-08-2009 18:45 GMT-1 saat    
Intel açıkladı: Netbook satışlarımızda artış kaydediyoruz. Peki bu ürünleri kimler tercih ediyor?

Dünyanın bir numaralı işlemci üreticisi Intel mikro işlemci üretiminde Atom sayesinde geniş bir yere sahip. Fakat firmanın geleceğe dair beklentileri, sahip olduğu piyasanın akıbeti hakkında olumlu işaretler içermiyor.


Netbook piyasasının yavaş yavaş potansiyelini kaybettiği ve bu pazarın ilk kez bilgisayar almayı tercih edenler tarafından seçenek olarak görülmediği yapılan araştırmaya göre ortaya çıkıyor.

"İnsanlar ilk kişisel bilgisayarlarını alırken netbookları tercih etmiyor. Genellikle güzel bir performans sağlamak istiyorlar ve uzun emekler sonucu kazandıkları parayı ilk önce evlerine bir bilgisayar almak için harcıyor." sözleri bir Intel yetkilisi olan Sean Maloney tarafından bu duruma ışık tutuyor.

Maloney netbook piyasasında esen rüzgârların pekte değişmeyeceğini çünkü zaten netbookların genelde bir veya iki bilgisayar sahibi kişiler tarafından 7-11 yaş arası çocukları için satın aldıklarını belirtiyor. Bunu teşvik eden bir uygulamanında Disney tarafından gerçekleştirildiğini hatırlatmamızda yarar var. Netbook tasarımı Disney karakterler ile donatılmış ve işletim sistemi üzerinde de Disney imzalı bir yazılım mevcut.

Yılın ilk çeyreğinde %65'lik bir satış artışı kaydeden Intel yaklaşık olarak 362 milyon dolarlık kâr etti. Fakat Avrupa Birliği'nin, Intel'in omuzlarına büyük bir yük bindirmesi netbook piyasasındaki başarısını gölgelendirmeye yetti.

Netbook fiyatlarının uygun olmasının satışlarını arttığını belirten Intel yetkilileri Hindistan ve Brezilya pazarındaki gelişmeleri de yakından takip ediyor.

chip

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <