Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'Facebook sosyal hayatı zedeliyor'

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #337479 02-08-2009 23:57 GMT-1 saat    
İngiltere ve Galler Katolik Klisesi Başpiskoposu Vincent Nichols, Facebook ve MySpace gibi sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere sürekli internet üzerinden mesajlaşma şeklinde kurulan iletişimin sosyal hayatı zedelediğini söyledi.

Özellikle gençleri uyaran Başpiskopos Vincent Nichols, bu tür bir hayat tarzına bağımlı olan gençler arasında niceliğin (kemmiyet) nitelikten (keyfiyet) daha fazla değer gördüğe dikkat çekti.

"ARKADAŞLIKLARIN KAYBOLMASI İNTİHAR OLAYLARINA YOL AÇIYOR"

Sosyal paylaşım siteleri üzerinden arkadaş edinmenin belli bir süre sonra bu arkadaşlık bitince intihar olaylarına yol açtığını vurgulayan Vincent Nichols, "Gençler arasındaki intihar olaylarında faktörlerden biri de bu arkadaşlık sitelerinden edindikleri sahte dostlukların bir şekilde sona ermesidir. Dostluk, arkadaşlık bir meta değildir. Dostluk azim ve fedakârlık gerektirir." dedi.

Toplumların artık kendi aralarında yüz yüze arkadaşlıklar ve dostluklar yaratabilmek için kabiliyetlerini yitirdiklerini anlatan Başpiskopos, "Günümüzde aşırı mesajlaşma, e-posta ve sosyal paylaşım sitelerinin kullanılması ile telefonlaşma yüz yüze sohbet etmenin yerini aldı." diye konuştu.

Artık insanların birbirlerinin beden dilini okuyamadıklarını ve yüzüne baktığında moralinin iyi olup olmadığını anlayamayacaklarını ifade eden Başpiskopos, "Elektronik aletlerin bu kadar yoğun kullanılması toplum üzerinde insanlık değerlerini yok olmasına sebebiyet veriyor. Facebook ve MySpace gibi iletişim araçları farklı bir toplum meydana getiriyor." uyarısında bulundu.

veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <