Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İnternetten ehliyet sınavı geliyor!

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #337583 03-08-2009 18:09 GMT-1 saat    


Ehliyet sınavları artık internetten yapılabilecek...

2009 yılının yatırım, 2010 yılının ise yeni ürün lansman dönemi olduğunu söyleyen Microsoft Türkiye'nin Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yeni ürünler sayesinde e-konsolosluk uygulamasını ve ehliyette e-sınav uygulamasını başlatacaklarını ifade etti. Bir diğer yazılım programı ile de elektrikteki kayıp kaçakları en aza indireceklerini kaydetti
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Microsoft'un yerel ülke bazında bilanço verilerini açıklamadığını, küresel Microsoft olarak bilanço sonuçlarının duyurulduğunu belirterek, “Bugün olduğu gibi gelecekte de, Microsoft sektördeki öncülüğünü ve tartışılmaz liderliğini kesinkes sürdürecektir. 2009 bizim için yatırım, 2010 ise bir dizi yeni ürünün lansman dönemi olacak. Türkiye Microsoft'un sürprizlerine hazır olsun” dedi.

Microsoft dünya sonuçlarını değerlendiren Çağlayan Arkan, 2009 cirosunun 58 milyar 44 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirterek “ Küresel krizle ciddi bir şekilde daralan pazarda, gelir payımızı artırma başarısını gösterdik ve kurulduğumuz günden beri sergilediğimiz yüksek performansımızı koruduk. Özellikle son çeyrekte bir önceki yıla göre gelirlerimizde yaşanan yüzde 17 gibi ciddi bir gerilemeye karşın, son derece iyi sayılabilecek performansımız sayesinde 2009 mali yılında gelirlerimizdeki gerileme sadece yüzde 3'le sınırlı kaldı” dedi. Microsoft'un 2009 mali yılında elde ettiği küresel sonuçlara bakıldığında, özellikle iki noktayı dikkat çekici bulduğunu ifade eden Çağlayan Arkan şöyle devam etti:

Tasarruf yapıldı

“Genel giderlerde % 35 tasarruf yaptık. Bunun Microsoft ölçeğindeki bir şirket için çok büyük bir başarı olduğunun altını çizmeliyim. Pazarlama harcamalarımızda da önemli bir tasarruf söz konusudur. Microsoft tüm dünyadaki operasyonal harcamalarında bir yıl önceye göre 750 milyon dolarlık bir tasarrufta bulundu.”
2009 yılını kesintisiz yatırım ve hazırlık dönemi olarak gördüklerini belirten Arkan, “2010 yılını ise önemli bir Microsoft lansmanları dönemi olarak görüyorum. Windows Server 2008 R2, Office 2010, Bing ve özellikle de Windows 7 lansmanları ile önümüzdeki aylar bizim için ve bilişim sektörü için son derece heyecan verici geçecek” diye konuştu. 2010'da çok önemli yenilikler getirecekleri bilgisini veren Arkan, şunları söyledi:
“Mesela şu anda Beta versiyonu kullanımda olan arama motorumuz Bing, Yahoo ile yaptığımız güç birliği ile büyük bir rekabet gücüne kavuşacak. Aramada daha fazla yenilik , reklamcılar için daha iyi değer, tüketiciye iyi bir alternatif yaratacağız. Bir diğer örnek; Xbox'ın yeni projesi Natal, insan vücudunun tüm hareketlerini algılayan ve joystick'e ihtiyaç duyulmayan teknolojisi ile oyun konsolu piyasasında bir devrim yaratacak.”

Gerçek e-devlet uygulaması

Çağlayan Arkan, projeyle ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Her yıl 400 bin vatandaşımız 136 sınav merkezinde 2 ayda bir ” Sürücü Belgesi “ alabilmek için klasik yöntemlerle sınava giriyor. e-sınav ile Türkiye'de bir ilk başarılıyor ve gerçek bir e-devlet uygulaması hayata geçiriliyor. Pilot çalışmalar başarı ile tamamlandı. 1 saatte sonuç alınabilmektedir. Bu uzaktan eğitim sınav sistemi Microsoft tarafından tasarlanmış, ürettirilmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edilmiştir.”

veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <