Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İlk geniş ekran web kamerası!

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #343231 03-09-2009 19:01 GMT-1 saat    


Microsoft LifeCam Cinema ile şimdi herkes yönetmen! Microsoft'tan ilk geniş ekran web kamerası...

Geniş ekran video kaydı yapmaya olanak veren Microsoft LifeCam Cinema 720p HD ile artık herkes yönetmen olacak. Panoramik görüntülerden kalabalık aile filmlerine kadar, kareye çok şey sığdırmanın zor olduğu her durumda LifeCam Camera, kullanıcının imdadına yetişiyor.

Kullanıcılar LifeCam Camera ile aldıkları foto ve video görüntülerini tek tıkla Facebook ve YouTube'a yükleyebilecek. Az ışıklı ortamlarda bile çok sayıda kare kaydedebilen LifeCam Cinema, net ve akıcı görüntülerle kullanıcıya kesintisiz ve kaliteli seyir olanağı sağlıyor.Tüketiciye en son teknolojiyi en uygun fiyatla sunan Microsoft şimdi de kullanıcılara 720p (piksel) çözünürlükte, gerçek bir HD (yüksek çözünürlük) deneyimi yaşatan Lifecam Cinema web kamerasını duyurdu. Saniyede 30 kare kaydedebilme özelliğine sahip Microsoft LifeCam Cinema, geniş ekran (16:9) kalitesinde yani 1280×720p çözünürlükte video kaydı yapabiliyor.Geniş ekran teknolojisi günümüzde dizüstü bilgisayar, yerleşik masaüstü monitör ve düz ekran televizyonlar1 başta olmak üzere görüntüyle ilgili hemen her yerde karşımıza çıkıyor. LifeCam Camera ise geniş ekran teknolojisine uygun çekim yapabilen ilk web kamerası olmasının yanı sıra yenilikçi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

USB 2.0 arabirimi ile bilgisayarınıza bağlanan cihaz, otomatik odaklama ve 4x dijital zoom özelliklerine sahip. Kameranın üzerinde ayrıca gürültü azaltma işlevine sahip dahili bir mikrofon yer alıyor.

Web kameralarda geniş ekran dönemi

İnternet ortamında sadece Facebook'a ayda 10 milyondan fazla video yüklenirken2, artık bu videoların izlenme katsayısını görüntülerin kalitesi belirliyor. LifeCam Cinema web kamerası ise 720 piksel çözünürlük sunan geniş ekran algılayıcısıyla ferah görüntüler kaydedebiliyor.

LifeCam Cinema şu anda bilgisayar kullanıcılarına yönelik web kamerası pazarında 720p yüksek çözünürlüğe sahip ve geniş ekran (16:9) video kaydetme özellikleri sunan tek ürün olarak öne çıkıyor3.
Kalabalık aile ya da şirket fotoğraflarında herkesi karenin içine sığdırabilen veya panoramik görüntülerde tüm ayrıntıları kaydedebilen geniş ekran algılayıcısı LifeCam Cinema'ya ayrıcalık tanıyor.
720p yüksek çözünürlüklü video özelliği ve otomatik odaklama becerisiyle kareye daha çok kişiyi sığdıran Microsoft LifeCam Cinema ayrıca ClearFrame teknolojisini de kullanıcılarla buluşturuyor. Bu teknoloji, akıcı video görüntüleri elde etmek için hemen her çözünürlük oranında daha çok sayıda görüntü karesi işleyebiliyor. Böylece ışıksız ortamların neden olduğu kumlu görüntüyü azaltarak, netlik açısından çok önemli avantajlar sunuyor.

Ayrıca LifeCam Cinema, 74 derecelik lens açıklığıyla Microsoft web kameraları dizisinde en geniş açılı kamera olma özelliğine ulaşıyor.

Film yıldızı gibi hissedeceksiniz

LifeCam Cinema Geliştirme Ekibi'nden Microsoft Donanım Sistem Mühendisi Stuart Milton, ürün tasarım aşaması hakkında şunları söyledi: “LifeCam Cinema üzerinde yaklaşık bir yıl önce çalışmaya başladığımızda bilgisayar ekranlarının ağırlıklı olarak geniş ekran olması ve Facebook, Youtube gibi topluluk sitelerinin geniş ekran videoyu desteklemesi bizleri motive etti. LifeCam Cinema ile sanal sosyal topluluk sitelerine gerçek sinema kalitesinde görüntüler yükleyebilen kullanıcılar, aile ve arkadaşlarıyla yüksek görüntü kalitesinde web toplantıları da düzenleyebiliyor.

LifeCam Cinema kaliteli yüksek-çözünürlükteki(HD) video ve temiz ses özellikleriyle kullanıcılara film deneyimi yaşatmak için üretildi. Zorlu ışık koşullarında LifeCam Cinema kullanıcılara iyi bir yol arkadaşı olarak eşlik ediyor. Az ışıklı ortamlarda bile çok sayıda kare kaydedebilen LifeCam Cinema, net ve akıcı görüntülerle kullanıcıya kesintisiz ve kaliteli seyir olanağı sağlıyor.

Yönetmen olmak için ideal fırsat!

Kullanıcılar LifeCam Camera ile yüksek kalitede fotoğraf ve videolar çektikten sonra Windows Live sayesinde görüntülerini yeniden düzenleyebiliyorlar. Geniş ekran (HD) desteği veren Windows Live Movie Maker, video kurgu yazılımı ile kullanıcılar çektikleri video ve fotoğrafları Facebook ve Youtube gibi yaygın paylaşım sitelerine sadece bir tıklama ile yükleyebiliyor.

Windows Live Photo Gallery ile kullanıcılar, LifeCam Cinema ile çektikleri fotoğrafları yeniden düzenleyerek onları istediği gibi etiketleyebiliyor ve sanal topluluk siteleri üzerinden paylaşabiliyor.

Yeni LifeCam ve kulaklık seti

Microsoft, LifeCam Cinema ile birlikte ayrıca Lifecam VX-800 isimli uygun fiyatlı tak çalıştır web kamerasını ve LifeChat LX-1000 adında yüksek kalitede ses özelliğinin yanı sıra gürültü engelleyici mikrofona sahip kulaklık setinin duyurusunu da yaptı.

Microsoft, gerek LifeCam, gerekse LifeChat ailesi ile farklı alım gücüne sahip tüketiciler için masaüstü, dizüstü ve netbook iletişim ihtiyaçlarını farklı fiyat seviyeleriyle gidermiş oluyor.

Dipnotlar:
1 Dizüstü bilgisayar, masaüstü monitör ve düz ekran TV ürünlerinin yüzde 95'inden fazlası geniş ekran özelliğine sahiptir — NPD Group Inc., Retail Tracking Service (Ocak–Haziran 2009)
2 Facebook İstatistikleri, >http://www.facebook.com/press/info.php?statistics, 2009
3 Pazarda 720p sensöre sahip kurumsal web kameraları bulunmaktadır.
4 Microsoft İçi Araştırmaveteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <