Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

OTEP

> 1 <

persephone

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 18 ileti
Yer: Bursa
İş: Lise
Kayıt: 27-12-2009 08:04

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #346213 27-12-2009 08:58 GMT-1 saat    
Grup adını vokalistleri Otep Shamaya`dan almıştır. 2000 sonbaharında Kalifornya`da kurulan grubun şuan ki kadrosu ; Otep Shamaya(vokal), "evil" J. McGuire(bass gitar - back vokal), Aaron Nordstorm (elektro gitar) ve Brain "Haggis" Wolf (bateri)…

Kurulduğundan beri bir çok isimle çalışıp kısa zaman dilimleri içinde yollarını ayırmışlardır. Özellikle elektro gitar konusunda uzun süre sıkıntı yaşamışlardır. Grup kaliteli bateristleri Brian Wolf`le de bir ara yollarını ayırmışlardır ama yaklaşık 3 yıl sonra yola tekrar birlikte koyulmuşlardır.

Grubun kurucuları Otep Shamaya ve "Evil" J. McGuire`dir. Grubun çıkışa geçişi 2001 yılında Sharon Osbourne`e gidişleri ve onu etkileyişleriyle gerçekleşir. Sharon Osbourne onları hemen Ozzfest 2001 festivaline dahil eder ve grup büyük sükse yaratmıştır. Ancak grubun hala bir albümü yoktur ve marketlerde sorulmaya başlanmıştır. Bu esnada devreye Slipkont`ın efsanevi bateristi Joey Jordison girer. Stüdyo için tüm sorumluluğu üstüne alır ve gruba büyük katkı sağlar. Joey`un da yardımıyla ilk EP`leri Jihad`ı Capitol Records tarafından piyasaya sürülür. God is a Gun şarkıları dinleyiciler tarafından beğenilince grubun tanıtımına biraz daha katkı sağlamıştır.

Bu kadar olaya rağmen grup kendini aslında 2002 çıkışlı "Sevas Tra" albümüyle kabul ettirmiştir. Birbirinden etkileyici bir çok şarkıyı barındıran bu albüm Sharon Osbourne`un de hosuna gitmistir ki bu sayede kendilerini 2002 yılında tekrar Ozzfest`e çıkarmıştır.

2004 yılında çıkardıkları "House of secrets" grubun doruk noktası olarak nitelendirilir ve bir önceki albümden bu albüme kadar bir çok eleman değişimi yaşanmıştır. Ancak bu değişimler grubun hızını kesememiş olsa ki 2004 yılında tekrar Ozzfest`te sahne almışlardır.

Grup fazla vakit kaybetmeden 2005 yılında Wurd Becomes Flesh EP`sini yayınladı.

Son albümleri 30 Ekim 2007`de çıkan The Ascension`dur. Ghostflowers demosunu aylar önce yayınlamış ve son derece olumlu eleştiriler almışlardır. Bu albümün ilk klibini de yine bu şarkıya çekmişlerdir.

Şarkılarında kimi zaman Otep Shamaya`nın seçimiyle vodoo büyülerine yer verirler. İngilizceyi çok iyi kullanan, son derece zor anlaşılabilir edebi kalıplar yazabilen J.McGuire şarkı sözü yazımını Otep Shamaya ile üstlenmiştir. Grup özellikle konserlerdeki domuz kafası şeklide mikrofon kullanmasıyla akıllarda kalmıştır. Static-x Slipknot Mudvayne Hatebreed Slayer gibi gruplarla turnelere çıkmış olmaları onlara çok büyük avantaj sağlamıştır.Bunu ilk beğenen siz olun

Hata OluştuAksırıklarında ihtiyarların imdat çağrıları yükseldi.
Duyular bilinmeyenin soğuk ruhu tarafından esir alındı.
Kaybolanlar kaybolmuşlara rastladı
ve masal BİTTİ...
> 1 <