Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Korkusuz çocuğun yükselişi

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347573 15-01-2006 19:52 GMT-1 saat    
Amerika'da büyük ün kazanan Blake Ross, bilgisayar konusunda dünyada tek olarak gösteriliyor.<more> Şu anda 20 yaşında olan Amerikalı bilgisayar dahisi Blake Ross, Microsoft'un milyarder patronu Bill Gates'in rakibi olarak ün kazandı. Ross'un 17 yaşındayken tasarladığı "Fire fox" adlı yazılım, Microsoft'un ünlü yazılımı 'Internet Explorer' kadar çok kullanılıyor.

NETSCAPE'DEN İŞ TEKLİFİ
15 milyon kişinin indirdiği "Firefox", dünyanın en popüler ikinci sürücüsü unvanını taşıyor. 10 yaşında web sayfası hazırlayan, 14'ünde bilgisayar şirketi Netscape'ten iş teklifi alan genç dahinin, küçük yaşlardayken korkusuz bir kahraman olduğu ortaya çıktı. Hem de akıllara durgunluk verecek türden.

SABIKAYI SİLMEYİ BAŞARDI
Öyle ki, daha 12 yaşındayken FBI ve CIA'nın bilgisayarlarına girmeyi başaran "Korkusuz çocuk" Ross, kendisiyle gurur duyuyor. Hatta bir iddiaya göre Ross, sabıkalı olan bir aile yakınının işe girmesine yardımcı oldu. Öyle ki, ABD Adalet Bakanlığı'nın bilgisayarlarına giren ve akrabalarının sabıkasını yok etmeyi başaran Ross, o günlerde sadece 13 yaşındaydı. Bu ve buna benzer birçok olaya imza atan Ross'un bilgisayar dahiliği, hala ABD'de konuşuluyor. Bu konunun fazla büyütülmemesi gerektiğini her fırsatta belirten Ross, "Geçmişte biraz yaramazdım. Zaten bu konuda birçok defa sorgulandım. Ancak sonuçta bir ceza almadım. Bilgisayar programları konusunda çok önemli çalışmalar yapıyorum. Bunlar, gelecekte büyük kolaylık sağlayacak" dedi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <