Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Adliyede et skandalı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347593 29-04-2006 08:02 GMT-1 saat    
Kamuoyunu yakından ilgilendiren pek çok kararın verildiği Ankara Adliyesi at ve eşek eti iddiasıyla çalkalanıyor.

ANKARA - Ankara Adliyesi yemekhanesine et veren şirketin numunelerinin analizinden iki ayrı sonuç alındı. İlk tahlilde etler at ve eşek eti, ikinci tahlilde ise sığır eti çıktı.

Numuneler üçünkü kez tahlile gönderilirken, yemek şirketinin şirket sahibi tutuklandı.

Türkiyenin en büyük adliyesi ünvanına sahip, Ankara Adliyesi’nde et skandalı adliye yemekhanesinde görevli personelin şüphesi üzerine ortaya çıktı.

Kamuoyu tarafından yakından tanınan çok sayıda hakim ve savcının da yemek yediği yemekhanenin buzhanesinde bulunan etlerin yağ oranları ve boyutlarından şüphelenen adliye personeli olayı yetkililere bildirdi.

Bunun üzerine etlerden numune alınarak Ankara Hıfsızsıhha Enstitüsü’ne gönderildi. Tetkikler etlerin at ve eşşek gibi tek tırnaklı otcul hayvanlara ait olduğunu ortaya koydu.

Rapor doğrultusunda gizli olarak yürütülen soruşturma kapsamında, adliyeye et sağlayan şirketin Sincan’da bulunan tesislerine operasyon düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan firma sahibi Ali Fuat Seçkin çıkarıldığı nöbetçi mahkemece, kamu sağlığını tehlikeye atacak gıda maddesi satma iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Seçkin’in, etin yanlışlıkla alınmış olabileceğine ilişkin itirazı üzerine etler Tarım Bakanlığı Et Enstitüsü laboratuvarına gönderildi.

Yapılan ikinci analizde ise numunelerde, “Tek tırnaklı hayvan eti ve domuz eti” tespit edilemediği ve sığır eti oldukları belirtildi.

Savcılık, Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Müdürlüğü ile Etlik Merkez Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü raporlarındaki çelişkili durum nedeniyle yeni bir tahlil daha yaptırılmasını kararlaştırdı.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <