Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Fethullah Gülen beraat etti

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347604 05-05-2006 20:09 GMT-1 saat    
Laik devleti yıkıp, yerine din devleti kurmak amacıyla örgüt oluşturmakla suçlanan Fethullah Gülen, 10 yıl hapis istemiyle yargılandığı davada beraat etti.


ANKARA - Bu kararın ardından, 7 yıldır Amerika’da bir çiftlikte yaşayan Fethullah Gülen’in, bu ay içinde Türkiye’ye döneceği ileri sürülüyor. Fethullah Gülen’le ilgili dava, Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2000 yılında açılmıştı.

Savcı Nuh Mete Yüksel’in hazırladığı 79 sayfalık iddianamede gülen, “laik devlet yapısını değiştirerek yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup, bu amaçlar doğrultusunda faaliyetlerde bulunmakla” suçlanmıştı.

10 yıla kadar hapsi istenen Gülen’le ilgili davanın kesin hükme bağlanması ise Bülent Ecevit’in başbakanlığı sırasında çıkarılan af yasası uyarınca ertelenmişti.

Gülen’in 5 yıl içinde aynı türden bir suç işlemesi durumunda dava yenilenecek, suç işlememesi durumunda ise dosya işlemden kaldırılacaktı.

Avukatları Abdülkadir Aksoy ile Orhan Erdemli ise Yeni Türk Ceza Yasası ile getirilen değişikliklerin Gülen’le ilgili suçlamaları düşürdüğünü savunarak beraatini istemişti.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, savcı Salim Demirci’nin beraat isteminin reddini talep etmesine rağmen “suçun oluşmadığı”na hükmederek Gülen’in beraatine karar verdi. Oybirliğiyle alınan kararın temyiz yolu ise açık...

Fethullah Gülen Mart 1999 tarihinden bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletindeki bir çiftlikte yaşadığı biliniyor.

Burada kaldığı yedi yıl boyunca zaman zaman sağlık sorunları yaşadığı belirtilen ve sık sık Türkiye’ye dönme isteğini dile getiren Gülen’in, bu kararın ardından mayıs ayı içinde Türkiye’ye dönmeyi planladığı öne sürülüyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <