Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Intel, ucuz dizüstü dağıtacak

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347608 05-05-2006 20:09 GMT-1 saat    
Intel gelişmekte olan ülkelerde öğretmenlere ve öğrencilere dağıtılmak üzere 400 dolarlık bir dizüstü bilgisayar tasarlıyor.

AUSTIN - Intel CEO’su Paul Otellini 400 dolarlık bilgisayarların hem Windows hem de Linux tabanlı işletim sistemiyle çalışacağını ve entegre kablosuz erişim ünitesi içereceğini belirtti. ‘Eduwise’ adı verilen bilgisayarda, sınıflarda öğrencilerin derste kullanımlarına yönelik yazılımlar olacak.

ABD’nin Austin kentinde toplanan Bilişim Teknolojileri Dünya Kongresi’nde (World Congress on Information Technology) konuşan Intel CEO’su Otellini amaçlarının bilgisayarlaşmayı dünyanın tüm geri kalmış bölgelerine taşımak olduğunu ifade etti. Otelli ucuz bilgisayarların, şirketin 1 milyar dolarlık bilişim yatırım çerçeve programının bir parçası olduğunu dile getirdi.
Intel’den bilgisayarlaşma için 1 milyar dolar


GELECEK YILA HAZIR
Eduwise bilgisayarları, Intel’in Santa Clara’daki merkezinde tasarlanarak, şirketin işortağı PC üreticileri tarafından üretilecek. Otellini bilgisayarların gelecek yıl hazır olacağını söyledi.

TÜRKİYE’DEN SONRA SIRA MEKSİKA’DA
Öte yandan, Intel Meksika hükümetiyle ülkedeki okullara 300 bin bilgisayar dağıtmak üzere anlaşmaya vardı. Intel Türkiye’de de benzer bir projeyle ortaöğretim öğretmenlerine dizüstü bilgisayar dağıtılmış ve öğretmenlere eğitim verilmişti.

Bilişim şirketleri bu tip projelerle, ABD, AB ve Japonya gibi doyuma ulaşmış pazarların ötesinde, gelişmekte olan pazarları da tüketici portföyüne katmayı amaçlıyor. Bilgisayar kullanımı alışkanlığı kazanan bu toplumların, gelecek yıllarda doğal tüketici konumuna gelmesi umuluyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <