Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

ADSL'nizi paylaşmayın

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347667 13-12-2006 05:52 GMT-1 saat    
Türk Telekom, ADSL kullanıcılarının internet hizmetini başka kimselerle paylaşarak kullanmamasını istedi.

Kanuni olmayan ve güvenlik açığı bildirilen ortak kullanımlar yapıldığını belirten yetkililer, şartlara aykırı davranan müşterilerin sözleşmesinin iptal edileceği duyuruldu. Balıkesir Telekom Müdürlüğü'nün, bu yüzden 80'in üzerinde ADSL aboneliğini iptal ettiği kaydedildi.

İnternetin yaygınlaşmasıyla insanlar evlerinde ADSL abonesi olmaya başladı. Genellikle apartman veya site sakinleri arasında bir abonelik üzerinden birden fazla konutta internet kullanılır oldu.

Telekom, daha çok konutlardaki bu uygulamayı durdurmak ve abone sayısını arttırmak için çalışmaya başladı. Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, yasal olmadığı ve güvenlik açısından tehlike arzettiği belirtilen ortak kullanımlarla yapılan bilişim suçlarında artış görüldüğü bildirildi. ADSL hizmeti alan müşterilerin ortak kullanımlarla bağlantı hızlarının yavaşladığı ve limitli müşterilerin faturalarının arttığı dile getirilen açıklamada, virüsler sebebiyle de kullanıcıların bilgisayar ve bilgilerine zarar verdiği kaydedildi.

Müşterilerin kendi aboneliklerini başka vatandaşların kullanımına açmamaları gerektiği vurgulanan açıklamada, bu şekilde tesbit edilecek abonelerin sözleşmelerinin iptal edileceği kaydedildi. Balıkesir Telekom yetkilileri, yaptıkları tespitlerde şuana kadar 80'in üzerinde ortak kullanım belirlendiğini ve sözleşmelerin iptal edildiğini belirtti.

Türk Telekom, ADSL abone sayısının artması için yıl sonuna kadar geçerli olacak kampanya düzenledi. Bir yıl abone olmak isteyenlere ücretsiz modem, iki yıl abone olacaklara ücretsiz modem ve iki ay ücretsiz kullanım verilecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <