Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ceplere saldırı uyarısı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347671 14-12-2006 06:02 GMT-1 saat    
Bilgisayar güvenliği uzmanları, 2007'de hackerların, mobil telefonlar, anında mesaj ve MySpace gibi toplu web sitelerini hedefleyen, milyarlarca dolar kayba neden olabilecek yeni bir "siber savaş cephesi" açacakları uyarısında bulundu.

Trend Micro adlı internet güvenlik firmasından Dave Rend, kullanıcıların e-posta yoluyla gelen tehlikenin farkına varmaları ve önlemlerini almalarının
ardından, suç çetelerinin de online dolandırıcılık yapmak, sahte mal satmak veya şirket sırlarını ele geçirmek için yeni yollar bulduklarını belirtti.

"Saldırılar daha sofistike hale geliyor. Her şey para için ve bu yoldan çok para elde ediyorlar" diyen Rand, 2007'de bilgisayar korsanlarının insanların bilgisayarlarına daha odaklanmış saldırılar düzenleyebilmek için, MySpace gibi toplu web sitelerinden bilgi elde etmeye çalışacakları uyarısında bulundu.

Trend Micro şirketinin casus yazılımla mücadele için teknoloji bölümü başkanı Ed English de bu tip toplu sitelerin, casus ve kötü amaçlı yazılım için ideal ortamlar olduğunu belirterek, bu tip toplu web sitelerinin kullanıcıları için, tüm klavye hareketlerini gizlice kaydeden veya dışarıya milyonlarca spam posta atmalarına neden olan bir virüsün bulaşması olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <