Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Bill Gates geleceği anlatıyor

bill gates anlatiyor

Forumlar / Teknoloji / Teknoloji Haberleri

 
> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347689 20-01-2007 13:54 GMT-1 saat    
Microsoft'un Başyazılımcısı Bill Gates'e göre, teknolojide tümüyle kablosuz bir gelecek her zamankinden daha yakın. Ancak, milyarlarca doları bulan dijital telif hakları probleminin çözülmesi gerekiyor.

Microsoft Başyazılımcısı Bill Gates ve diğer birçok teknoloji lideri, gelecekte günlük hayatın tam anlamıyla mobil hale geleceğini savunuyor. Ev içinde cihazlar arasında bilgi aktarımı hayali henüz gerçekleşmedi, ama Las Vegas'ta başlayan Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda konuşan Gates'e göre, kullanıcılar tümüyle kablosuz bir geleceğe her zamankinden daha yakın, zira “Gençler filmleri daha şimdiden televizyon yerine bilgisayardan izlemeye başladılar bile

Gates, her geçen yılın insanlığı kablosuz geleceğe yaklaştırdığını vurguladı. Gates bunun için temel düzeyde bir teknik altyapı geçişi gerektiğinin altını çizerek, ağ şebekelerinin ve dijital içerin yeniden ayarlanmasının zaman aldığını belirtti. Gates'in öngördüğü kablosuz gelecek, yeni tip cihazlar gerektiriyor, dijital içeriği işleyecek yeni tip donanımlar ve bu tip dijital içeriği sağlaması için medya ve eğlence sektörlerinin de yeniden yapılanmasını içeriyor.

Gates, milyarlarca doların döndüğü birden çok sektörü birleştiren bir alanda, kablosuz teknolojilere geçişte telif hakkı sorunlarının çözülmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Gates ayrıca kullanıcıların çok daha bilinçlendiğini ve onları tatmin etmenin çok daha zor olduğunu da söyledi.

EV KULLANICILARINA ÖZEL SUNUCU
Gates, Microsoft'un gelecekte bilginin dolaşımını, bulunmasını, tüketimini, paylaşımını ve yönetimini daha da kolaylaştıran yöntemleri düşündüğün belirterek, yazılım devinin internet, oyun, film, fotoğraf gibi içeriklerde daha da büyüyeceğinin sinyalini verdi. Gates'in dile getirdiği 'kablosuz gelecek'in bir unsuru da ev kullanıcılarına yönelik, dijital fotoğraf, video, müzik ve birçok dosyanın saklanabileceği Windows Home Server adlı sunucu platformu.

Gates'in belirttiği gibi, Microsoft son aylarda dijital eğlence pazarında yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. Esasen yazılım şirketi olan Microsoft, Zune müzik çalarını piyasaya sürdü, cep telefonları, oyun konsolları, ev eğlence sistemleri ve otomobil yazılımları da şirketin ilgi odağında. Microsoft şimdiye dek 10.5 milyona yakın Xbox 360 oyun konsolu sattı, kullanıcılar Xbox 360'a TV'den yayın kaydedebiliyor, film izleyebiliyor.

KAYNAK:

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <