Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ve Windows Vista nihayet çıktı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347694 25-01-2007 07:38 GMT-1 saat    
Ve Windows Vista nihayet çıktı

Microsoft'un şimdiye dek çıkardığı en gelişmiş işletim sistemi olan ve 4 yıldır ertelenen Windows Vista nihayet çıktı.


İSTANBUL - İstanbul'da düzenlenen Microsoft Zirvesi'nde, merakla beklenen yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista'nın lansmanı yapıldı. Microsoft Türkiye ofisi, Vista ile birlikte 2007Office System'i de tanıttı. Her iki ürün de, bunca yıllık beklemeyi mazur gösterecek güçte. Vista ve 2007 Office, Microsoft'un şimdiye dek gerçekleştirdiği en masraflı proje. Vista ve 2007 Office, 20 milyar dolar ArGe bütçesine mal oldu. Microsoft Türkiye ofisi, 30 Ocak günü tüm dünyayla aynı anda raflarda yerini alacak olan paketlerin Türkiye fiyatlarını da açıkladı. Windows Vista paketleri 65 dolar ile 400 dolar arasında satılırken, 2007 Office 150 dolar ile 500 dolar arasında satışa çıkacak.

VISTA SÜREKLİ İNTERNETTE

Microsoft'un tanıtım toplantısında, Vista ve 2007 Office'in özellikleri izleyicilere tanıtıldı. Vista'nın tanıtımı yapan Vista Ürün Sorumlusu Halil Gökoğlu, son 5 yılda kullanıcıların bilgisayarla ilişkilerinin köklü bir dönüşüme uğradığını vurguladı. Kullanıcıların sürekli internete bağlı olmak istediğini belirten Gökoğlu, “Artık kullanıcılar internette video izliyor, arama yapıyor, bilgisayarlarından daha fazla uygulama bekliyor. İşletim sistemi internete açılan bir kapı olmak zorunda, Vista da bu nedenle multimedya işlevlerine ağırlık veriyor” diye konuştu.

VISTA'YA TEATRAL TANITIM

Microsoft Türkiye yöneticileri, konferans yöntemi yerine farklı bir yol izleyerek, Vista'yı kurguladıkları bir tiyatro oyunuyla tanıtmayı seçti. Aralarından seçtikleri 3 Microsoft çalışanı, bir ofiste geçen sıradan bir günü konu alan bağımsız bir senaryoyu oynadı. Böylece yeni işletim sisteminin özellikleri
senaryoya işlenerek, eğlenceli bir şekilde aktarıldı.


Vista ve 2007 Office'in tanıtımı sırasında birçok görsel özellik ve arayüz izleyicilerden olumlu tepki gördü. Değişen arayüz kullanımı kolaylaştırırken, yeni grafik özellikleri ise izleyicilerden tam puan aldı. Tanıtım sonunda birçok kişi, yeni işletim sisteminin bunca yıl beklemeye değer olacağı görüşünü dile getirirdi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <