Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sineklere uydu takibi!

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347713 15-02-2007 06:15 GMT-1 saat    
Sineklere uydu takibi!


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kara ve sivrisinekle yaptığı etkin mücadelesinde uydu teknolojisinden faydalanmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi yaz ve kışlak mücadele yapan ekiplerini bundan böyle akıllı araç sistemi SVTS ve internet üzerinden takip edebilecek. Sistem sayesinde ekiplerin nerede olduğu ve gerçekleştirdiği çalışma kontrol edilebilecek. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri www.isvts.com adresinden siteye bağlanarak saniye saniye takip ve kontrollerini yapabilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, sivrisinek, kara sinek ve lavra ile yapılan mücadeleye büyük önem verdiklerini söyledi. Bu konuda teknolojinin nimetlerinden yararlanmalarının mücadeleye güç katacağını ifade eden Dr. Poyraz, "Ekiplerimizin nerede ve nasıl mücadele ettiğini artık internet üzerinden takip edebileceğiz. Ayrıca yapılan çalışmanın raporlarını da yine sistem sayesinde anında alabileceğiz." dedi.
Dr. Poyraz, yaz aylarında yaşanabilecek olası kuraklığa da dikkat çekerek, "Bu anlamda sivrisinek ve sinekle yapılan mücadele daha da anlam kazanıyor. Kış aylarında başladığımız mücadelemiz oldukça sıcak değerlerde geçecek yaz için önemli bir hazırlık oluşturuyor." dedi.
Kara sineklerle yapılan mücadelenin bütün bir yıl boyunca sürdüğünü bildiren Dr. Poyraz, "Büyükşehir olarak yaz ve kış aylarında olmak üzere ilaçlamalarımızı yapıyoruz. Bugüne kadar yapılan mücadelelerden farklı bir yöntem izliyoruz. Mücadelemizde sineklerin lavra dönemini hedef alıyoruz. Bu da mücadeleyi diğer yöntemlere göre daha etkin kılıyor." şeklinde konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <