Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Eğitimde akıllı sınıf dönemi

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347715 15-02-2007 06:21 GMT-1 saat    
Eğitimde akıllı sınıf dönemi


Japon Uluslararası Ortaklık Ajansı (JICA), Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Telekom Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma ile 7 ilde kurulan 'Akıllı Sınıf'ların Ankara merkezli olarak açılışları gerçekleştirildi.

Ankara'da bulunan İskitler Anadolu Teknik Lisesinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in gerçekleştirdiği açılışla Van, Trabzon, Antalya, İstanbul, Gaziantep ve İzmir'de bulunan teknik liselerin 'Akıllı Sınıfları' açıldı.
Akıllı sınıflarda bulunan otomasyon sistemi ile dünyanın her tarafında bulunan sisteme sahip sınıflarla görüşmeler gerçekleştirilebilmekte.

Böylelikle video konferansı ve canlı yayın imkanına sahip sistem sayesinde fiziksel olarak değişik mekanlarda bulunan eğitmen ve katılımcılarla interaktif ortamda görüşmeler yapılabilecek.

Video konferans sistemi aracılığı ile internet üzerinden ortak dersler işlenebilmekte beraber seminerler düzenlenebilmekte.

Açılışı gerçekleştirilen sınıfların bağlantı ücretinin Türk Telekom Genel Müdürlüğü tarafından karşılandığını belirten Bakan Çelik, ilk olarak sistemi Türkiye'ye getirdikleri JICA yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye'de sistemin kurulduğu illere bağlanan Çelik, illerin vali, vali yardımcıları ve milli eğitim müdürleri ile sistem hakkında sohbet etti. Çelik, memleketi olan Van'a bağlandığında Van Vali Yardımcısı Osman Ahsen, sistem hakkında düşüncelerini aktardı.

Türkiye genelinde Ankara İskitler Anadolu Teknik Lisesi, Antalya Merkez Anadolu Teknik Lisesi, Gaziantep M. Rüştü Uzel Anadolu Teknik Lisesi, İstanbul Tuzla Anadolu Teknik Lisesi, İzmir Mazhar Zorlu Anadolu Teknik Lisesi, Trabzon Merkez 80. Yıl Anadolu Teknik Lisesi ve Van Anadolu Teknik Lisesi'nde 'Akıllı Sınıf'ların açılışları gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılış sonrası Van Anadolu Teknik Lisesi'nin Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Bölümü (EOT) açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 11 okulda açıldığı belirtilen bölümde elektrik, elektronik, bilgisayar ve mekanik laboratuvarları yer alıyor.

Vali yardımcısı Osman Ahsen, Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız ve Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez tarafından açılışı gerçekleştirilen bölüm gezildi.

Bölüm sayesinde eğitim gören öğrencilerin katı modelleme programları, CNC torna ve CNC freze parça üretimi, robot program yazımı, Fabrika otomasyon kurulumu ve çalıştırılması, PLC ve PIC programlama konularında teorik ve pratik eğitimler alacağı belirtildi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <