Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Her öğrenciye e-posta

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347718 23-02-2007 08:38 GMT-1 saat    
Her öğrenciye e-posta


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, ''Her Öğrenciye e-posta Adresi'' uygulaması kapsamında, e-posta adresinin nasıl kullanılacağını, hangi tür yazışmalar yapılabileceğini, tüm kuralları ve cezai hükümleri bakanlığın belirleyeceğini belirterek, ''Bunların dışında kullanım olursa disiplin suçu teşkil edecek'' dedi.

Aktürk, yaptığı açıklamada, bu yıl başlatılacak uygulama kapsamında, ilköğretim 4. sınıfı bitiren yaklaşık 10 milyon öğrenciye ücretsiz e-posta adresi vereceğini, bu adresin lise son sınıfa kadar kullanılabileceğini söyledi.

Uygulamanın, ''e-okul'' projesi ile gündeme geldiğini belirten Aktürk, e-okul projesi kapsamında her öğrencinin devamsızlık ve notlarını öğrenebilmesi için bir şifreye ihtiyacı olduğunu ifade etti. Aktürk, şifrelerin deşifre olmaması için öğrencilere bir e-posta adresi vermeyi kararlaştırdıklarını anlattı. E-posta adresi aracılığıyla öğrencilerin birbirleriyle ve öğretmenleriyle de haberleşeceklerini, MEB'in eğitim portalına bağlanabileceklerini dile getiren Aktürk, şunları kaydetti:

''Dolayısıyla yaptıkları işler takip edilecek.Öğrencilerin mailleri, MEB tarafından denetlenecek.Uygulama kapsamında, öğrenciler mail grubu şeklinde değil, kendi arkadaşları arasında mesajlaşacak. Çünkü mail grubuna yönetici gerekiyor. Mail gruplarında neler tartışıldığı, sıkıntı olur. Bu nedenle mail grubu şeklinde değil, arkadaşlar arasında mailleşme şeklinde olacak.''

YÖNETİM TELEKOM'DA, KONTROL MEB'TE

E-posta uygulaması için Türk Telekom'un alt yapısından yararlanacaklarını belirten Aktürk, iki kurum arasında konuyla ilgili bir protokol imzalanacağını bildirdi.

Sistemin, Türk Telekom'un merkezinden yönetileceğini, ancak kontrolleri MEB'in yapacağını ifade eden Aktürk, ''e-posta adresinin nasıl kullanılacağını, hangi tür yazışmalar yapılabileceğini, tüm kuralları ve cezai hükümleri MEB belirleyecek. Bunların dışında kullanım olursa disiplin suçu teşkil edecek'' diye konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <