Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Anında sesli çeviri yapabilen yazılım

aninda sesli ceviri ingilizce

Forumlar / Teknoloji / Teknoloji Haberleri

 
> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347741 26-03-2007 11:07 GMT-1 saat    
ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen 2007 Uluslararası Elektronik Fuarı'nda birbirinden ilginç yeni buluşlar, davetlilerin hayranlığını kazanıyor. Las Vegas Elektronik Fuarı 2007'de "SpeechGear" adlı Amerikan şirketinin geliştirdiği ve söylediğinizi anında değişik dillere sesli olarak çeviri edebilen bilgisayar yazılımı, büyük ilgi görüyor. Yıllar önce bilimkurgu yazarlarının düşlediği anında sesli çeviri yapabilen yazılım, "Compadre Interact" adını taşıyor. Yazılım, bilgisayarla konuşma imkanı da veriyor. Siz söylüyorsunuz, bilgisayar bunu gerçek zamanlı olarak birçok dile tercüme ediyor. Program, konuşma metnini yazılı olarak da sunabiliyor.
Şirket, bunun şimdiye kadar geliştirilen en iyi tercüme programı olduğunu iddia ediyor. Kullanıcı, duymak istediği sesin erkek ya da kadın sesi olmasını seçebildiği gibi, programı ses komutuyla açıp kapayabiliyor. Piyasada kullanılmakta olan sesli tercüme programlarıysa belli cümle kalıplarıyla sınırlı ve klavyeyi kullanmayı gerektiriyor.
CEPTEN ALIŞVERİŞ
MTI elektronik teknoloji şirketinin geliştirdiği bir yazılımla cep telefonlarından alışveriş yapabilmek mümkün oluyor. Yapacağınız tek şey yazılımı telefona yüklemek.
DİJİTAL KİTAPLAR
Fuarın en çok ilgi çeken ürünlerinden biri dijital sesli kitaplar oldu. Görevliler, çok yakında "en kalın" kitaplarının bir sigara paketi boyutlarında olacağını bildirdiler.
ÇİFT YÜZLÜ EKRAN
Samsung, dünyanın ilk çift yüzlü sıvı kristal (LCD) ekranını Las vegas'taki fuarda sergiliyor. Samsung'dan yapılan açıklamada, ekranın iki yüzünün kendi görüntülerini gösterebildiği belirtilerek bu teknolojiyle daha ince cep telefonları üretilebileceği kaydedildi.
007'NİN BİLGİSAYARI
Fuarın en ilginç ürünlerinden biri, James Bond serisinin son filmi "Casino Royale"de de kullanılan mini bilgisayar. Sony'nin geliştirdiği Vaio UX Mikrokompüter, "casus bilgisayarı" olarak pazarlanıyor. Sınırlı sayıda üretilen bilgisayar, bluetooth cihazı ve kamerası ile birlikte satılıyor.
Çöp adam Gates
Fuarda Microsoft'un patronu Bill Gates, Microsoft'un yeni işletim sistemi Vista'yı basına tanıttı. Bir kadın muhabir, Gates'in konuşmasını dinlerken Microsoft'un yeni işletim sistemini yüklediği tablet bilgisayarının ekranına bir çöp adam çizip yanına da "Billy Gates" yazarak fotoğrafçı arkadaşlarına poz verdi.

Kaynak: Hürriyet

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <