Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Teknolojide son nokta; Walkbook

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347760 28-04-2007 05:21 GMT-1 saat    
Şimdi Moda Walkbookİpod ve walkman'in pabucu dama atılıyor. Teknoloji harikası Walkbook, sunduğu olanaklar ile gözde oldu.

Teknolojide son nokta; Walkbook

Yeni piyasaya çıkan Walkbook, İpod ve Walkman'in tahtını sarsacak gibi... Bunun nedeni teknoloji harikası bu cihazın çok fonksiyonlu olması.

Walkbook, işadamından öğrenciye, avukattan doktora kadar tüm kesimin yaşamını kolaylaştıracak bir müzik/kitap cihazı...

Bir kitap büyüklüğündeki cihaz, aslında koca bir kütüphane... Şöyle tanımlanıyor; Beyazıt kütüphanesini artık kolunuzun altında taşıyabileceksiniz...

Peki bu nasıl mümkün olacak?

Cihazın hafıza kartı ortalama kalınlıkta bir kitaptan binden fazla alacak kapasitede. Yani bir kartta bin küsür kitap ekranınızda olacak. Kitapları da internetten indirebileceksiniz.

Hafıza kartları normal cep telefonlarınınki gibi... İsterseniz yedek kartlar da taşıyabilirsiniz. Baş parmağın yarısı büyüklüğündeki bu kartlardan 10 tane bulundursanız, 10 bin kitap demek...

Koltuk altı akıllı kitap

Bu teknoloji harikası kitap iş adamları ve avukatlar gibi çok sayıda belge okumak isteyenler için de ideal. Walkbook'ta word, excel, muhasebe programı, php gibi tüm yazılımları okuyabiliyor. Yani uçakta ya da otobüste bir muhasebe kayıtlarını inceleyebilir veya okumanız gereken ders notlarına çalışabilirsiniz.

BİLGİSAYARDAN FARKI EKRANI

Walkbook'un en cazip yönü ekranı. Özel tasarlanan bu ekran gözleri yormuyor. Bilgisayardan farklı olarak ışığa duyarlı. Plajda dahi rahatlıkla uzanıp kitabınızı okuyabilirsiniz. Ne kadar fazla ışık olursa o kadar okunma kolaylığı fazla oluyor.

Bilgisayar ekranından farklı tasarlandığı için göz yorgunluğu gibi kronik sorunlara da yolaçmıyor. Saatlerce bir kitap sayfasının rahatlığı ile okuma keyfi sunuyor.

Şarj derdi hiç yok gibi

Walkbook'un bir diğer önemli özelliği de enerji harcamadaki cimriliği... Tanıtımında; "Şarj cihazınızı aman kaybetmeyin!" uyarısı yapılıyor. Bunun nedeni cihazın bir kez şarj edildiğinde günlerce enerjiye ihtiyaç duymaması. Hal böyle olunca şarj cihazını nereye koymuştum diye arayabilirsiniz.

Şarjı piyasada kullanılan Nokia telefonlarının pilleri gibi. Dolayısıyla çok zor da kaldığınızda telefonunuzun pilini de takıp kullanabiliyorsunuz.

KORSANI BİTİRECEK TEKNOLOJİ

Walkbook kitapçılar tarafından korsan yayıncılığı bitirecek cihaz olarak görülüyor. Çünkü artık kitaplar elektronik ortamdan bilgisayar aracılığı ile bu cihaza indirilecek.

Kitapların fiyatları da baskı maliyeti olmadığı için normal satış rakamlarının yarısı oranında düşecek.

Dünyada büyük ilgi gören Walkbook cihazı Türkiye'de piyasaya sürüldü. 295 dolardan satılan cihazla ilgili www.walkbook.net sitesinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <