Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kumanda Devri Biticek Mi

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347853 17-07-2007 19:29 GMT-1 saat    
Bilim adamları, evlerde kullanılan sekiz farklı elektronik cihaza, el işaretleri ile kumanda edilebilen bir teknoloji geliştirdi. Ticari kullanıma üç yıl var.Avustralyalı iki bilim adamının geliştirdiği bir teknoloji ile elde uzaktan kumanda tutmadan, sadece el hareketleri aracılığı ile evlerdeki televizyon ve DVD oynatıcı gibi elektronik cihazlar kontrol edilebilecek.

Elin yedi hareketini algılayan bir kontrol aparatının kullanıldığı sistemde, kontrol aparatının tümleşik kamerası, elin hareketlerini algılayarak, işareti evrensel bir uzaktan kumandaya gönderiyor. Kontrol aparatı, sekiz farklı elektronik cihazla uyumlu çalışabiliyor.

Algılanan yedi el hareketi ile, elektronik cihazı açma/kapatma, ses ayarı yapma, kanal değiştirme gibi işlevler gerçekleştiriliyor. İstemli ve istem dışı hareketleri ayırtedebilen aparat, sıkılmış bir yumruğu algıladığında cihazı çalıştırmaya başlarken, iki parmak ile yana doğru yapılan makas işaretini kanal değiştirme moduna geçiş olarak görüyor.

Yapılan testlerde, farklı aydınlatma seviyesine sahip ortamlarda ve değişik mesafelerde çalışabilen kontrol aparatının, üç yıl içinde pazara sunulabileceği belirtiliyor. Kontrol aparatını geliştiren ekip, cihazın boyutunu daha da küçültüp, televizyonlara ve diğer cihazlara entegre edilebilmesi çalışmalarını da sürdürüyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <