Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Detay Avcısı Lumix FX100,Minik Ve Güçlü

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347876 25-07-2007 10:09 GMT-1 saat    
Dünyanın ilk 12.2 megapiksellik ve 28 mm geniş açılı ultra kompakt dijital fotoğraf makinesi Panasonic Lumix DMC-FX100, 969 YTL fiyatla Türkiye'de satışa sunuldu.Panasonic, Lumix dijital fotoğraf makinelerine dünyanın ilk 12.2 megapiksel çözünürlükte görüntü algılayıcıya sahip kompakt dijital fotoğraf makinesini ekledi. Panasonic Lumix DMC-FX100 adlı üründe, 28 mm Leica DC geniş açı objektif bulunuyor.

Panasonic Lumix DMC-FX100'ün dikkat çeken özelliklerden biri olan Mega O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici) fonksiyonu kamera sarsıntılarından kaynaklanan bulanık görüntülerin önüne geçiyor. Sistem, özellikle yüksek çözünürlükteki çekimlerde, hafif sarsıntılar nedeniyle dahi kolaylıkla ortaya çıkabilecek olan bulanıkları başarıyla engelliyor. Ayrıca Mega O.I.S. sistemi normal kamera sarsıntıları ile kullanıcının elinin hareketlerinden kaynaklanan titreşimleri de birbirinden ayırt edebiliyor ve böylecetespit işlemini çok daha hassas bir şekilde gerçekleştirerek bu etkileri giderme işlemlerini de çok daha doğru bir biçimde yapabiliyor.

Kameranın Akıllı ISO Kontrol sistemi özelliği ise, çekimi yapılan nesnenin hareket edip etmediğini tespit ederek, ISO değerlerini ve çekim hızını, hareketin derecesine ve mevcut ışık koşullarına göre ayarlamaya olanak sağlıyor. DMC-FX100 dijital fotoğraf makinesinin Mega O.I.S. ve Akıllı ISO Kontrol sistemleri, otomatik olarak çalışarak kullanıcının bu ayarlar ile ilgili herhangi bir işlem yapmasına ve endişe yaşamasına gerek bırakmıyor.

2.5 inç LCD ekrana sahip olan DMC-FX100, Türkçe menüsüyle kolay kullanım olanağı sağlarken, çekim modu yardım ekranıyla da fotoğraf çekene yardımcı oluyor. Ürün ile saniyede 8 kare fotoğraf çekmek mümkün olurken, bu sırada çözünürlüğün 2 ila 2.5 megapiksele düşmesine göz yummak gerekiyor. DMC-FX100 aynı zamanda, 1280x720 çözünürlüğünde, saniyede 15 kare video çekmeye olanak tanıyor.

Panasonic Lumix DMC-FX100, 3.6x optik yakınlaştırmaya imkan veriyor. Buna karşın, cihazın çözünürlük değerleri 3 megapiksele düşürüldüğünde, 7.6x'e kadar optik zoom yapılabiliyor. Bu da objelerin çok daha uzaktan fotoğraflanmasına olanak sağlıyor.

Lumix DMC-FX100'ün lityum iyon pili, tam şarj edildiğinde 320 adet fotoğrafı tek seferde çekmenize yetecek kadar enerji sağlıyor. 27 MB dahili bellek kapasitesi bulunan Lumix DMC-FX100, kayıt medyası olarak SD, SDHC ve MultiMedia bellek kartlarını kullanıyor. Füme ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunan Lumix DMC-FX100'ün fiyatı ise KDV Dahil 969 YTL.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <