Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Microsoft'tan Reklamlı Video Oyun İçin Atak.

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347877 26-07-2007 08:17 GMT-1 saat    
Google başta olmak üzere rakiplerinden önce video oyunlarını reklam mecraı haline getirmek isteyen Microsoft, EA'nın bir dizi oyunu için harekete geçti.Microsoft, video oyunlarının içine reklam alma konusunda Google başta olmak üzere diğer firmaların rekabetçi hareketlerine karşı kalkan olarak, Electronic Arts (EA) ile bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma uyarınca, Microsoft'un çok satan Amerikan futbolu oyunu markası "Madden"ın yanı sıra, EA'nın önde gelen oyunları olan "NASCAR" otomobil yarışı, "Tiger Woods" golf, "NHL" hokey ve yakında çıkacak olan "Skate" kaykay oyunlarının içine reklam alınmasını hızlandırmayı hedefliyor.

Bütün bu oyunlara reklam akışını sağlayacak hareket, internet üzerinden oynanan oyunlarda kullanılan iki önemli platformu kapsayacak: PC ile Microsoft'un Xbox 360 oyun konsolu. Dinamik reklamlara dayanan bir kampanya sürecinin gerçekleşecek olması, reklamların, reklamverenlerin hedef aldığı kitlelere görerahatlıkla yerleştirilebilecek olmasının yanısıra yeni ürünleri kapsayacak şekilde kolaylıkla değiştirilmelerini sağlayacak.

2005'te 50 milyon dolar hacme sahip olan oyun-içi reklam pazarının birkaç yıl içinde 1 milyar dolara yükselmesinin beklenmesi, bu alanda şiddetli rekabet için oyuncuların cephane ve güç toplamasını beraberinde getiriyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <