Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Hissedilen sıcaklığı hesaplayın

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347890 31-07-2007 22:03 GMT-1 saat    
Beklenen sıcaklık ile bağıl nem arasındaki ilişki, hissedilen sıcaklığı veriyor. Buna göre, hava sıcaklığının 42 derece olarak beklendiği bir bölgede, hissedilecek sıcaklık 62 dereceye kadar çıkabiliyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde vatandaşlara sıcak uyarısında bulunan Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı tablo, önemli bilgiler veriyor.

Hava sıcaklığının bölgedeki nemin etkisiyle farklılık gösterebildiğini anlatan sıcaklık tablosuna göre yükselen nemle birlikte hissedilen sıcaklık oldukça fazla olabiliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sıcaklık tahminlerine göre bir değerlendirme yapıldığında vatandaşların tabloya göre hissedilecek sıcaklığı hesaplamadan dışarı çıkmamaları sağlıkları açısından çok faydalı görünüyor.Ankara:
Ankara'da yarın ve salı günü hava sıcaklığı 37 derece bekleniyor. Ankara merkezde nem oranı gün içinde sürekli değişiyor fakat yüzde 30'un üzerinde olduğu göz önünde bulundurulduğunda hissedilecek sıcaklık en az 38 derece olarak görünüyor. Nem oranı yüzde 40'a ulaştığında ise hissedilecek sıcaklık 42 dereceye çıkıyor.

İstanbul:
İstanbul'da ise yarın ve salı günü hava sıcaklığı 33 derece bekleniyor. Nem oranının yüzde 60 olduğu ele alındığında İstanbul'da hissedilecek sıcaklık 42 dereceye ulaşıyor.

İstanbul'da hava sıcaklığının 38 dereceye çıkması halinde aynı yüzde 60'lık nem oranıyla hissedilen sıcaklık 56 dereceye ulaşıyor.

Muğla:
Muğla'ya bakıldığında ise bugün ve yarın hava sıcaklığı 40 derece olacağı tahmin ediliyor. Bölgedeki nem oranının yüzde 45 ve üzerinde olduğu düşünüldüğünde hissedilen sıcaklık değeri 51-55 derece arasında oluyor.

Adana:
Adana'da ise hava sıcaklığı bugün ve yarın 38 derece olması bekleniyor. Bölgedeki nem oranı ise gün içinde sürekli değişkenlik gösteriyor ancak yüzde 60 ve üzeri olduğu ele alındığında hissedilen sıcaklık değeri 56 dereceye çıkıyor.

43 derece 77 derece hissedilebilir!

Tabloya göre hava sıcaklığının 43 derece, nemin ise yüzde 60 beklendiği bir bölgede hissedilen sıcaklık 77 dereceye kadar çıkıyor. 44 derece ve yüzde 65'lik nemde ise hissedilecek sıcaklık 89 derece oluyor.

Kahramanmaraş:
Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava sıcaklığının 43 derece olması bekleniyor. Bölgedeki nemin yüzde 45 civarında olduğu göz önünde bulundurulduğunda hissedilecek sıcaklık değeri 62 derece olarak görülüyor. Nemin yüzde 50'ye çıkması halinde sıcaklık 67 dereceye ulaşacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <