Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İlk Blu-ray kamera Hitachi'den geliyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347909 06-08-2007 14:10 GMT-1 saat    
Blu-ray diske kayıt yapabilen ilk dijital kamerayı Hitachi çıkartıyor. Kamerada kullanılacak 8 cm çapındaki Blu-ray diske, 1 saate yakın Full HD video kaydı yapılabilecek.Hitachi, Blu-ray diske kayıt yapabilen ilk dijital kamerayı çıkaran firma oluyor. Şirket, yaptığı açıklamada; bu özelliğe sahip iki tip kamerayı, ağustos sonunda Japonya'da, ekimde ise ABD'de satışa çıkaracağını belirtti.

Gelecek olan iki kameradan DZ-BD70 modelinin sadece disk, diğer model DZ-BD7H'nin ise hem disk hem de 30 GB sabit diske sabit özelliklerini destekleyen hibrid model olacağı duyuruldu. Hitachi, 8 cm çapında yeni tip Blu-ray disk kullanacağı belirtilen kameralar için 7.5 GB kapasiteli disklerin de ağustos ayı içerisinde satışa çıkarılacağını açıkladı.

Hitachi, tek tarafa kayıt yapabilen ya da yeniden yazdırılabilir özelliğine sahip olacak yeni Blu-ray disklerin, 1 saate yakın tam yüksek tanımlılığa (1920x1080) sahip video kaydı yapabileceğini belirtti. Hibrid modelin sabit diske fazladan 4 saatlik HD kayıt yapabildiği yeni kameralar, kayıt yaparkenMPEG4 AVC/H.264 sıkıştırma formatını kullanıyor. Hitachi kameralar bunun yanısıra 8 cm çapındaki DVD'lere MPEG2 kaydı da yapabiliyor.

2.7 inç geniş LCD ekran, 10X optik zoom ve vizör özelliklerinin de bulunduğu kameralar, video kaydetme işlevinin yanısıra 4.3 MP (2400x1800) kalitesinde resim çekebilme özelliğine de sahip.

Japonya için henüz fiyatı belirlenmeyen kameraların ABD satış fiyatı; hibrid model için 1500 dolar, diğer model için ise 1300 dolar olarak belirlendi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <