Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Çin'de internete karşı yaz kampı uygulaması

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347915 10-08-2007 19:52 GMT-1 saat    

Çin, internet bağımlılığını tedavi amacı ile terapi merkezlerine göre daha yumuşak yöntemlerin seçildiği, gençlere yönelik yaz kampı uygulaması başlatıyor.Çin, internet bağımlısı 40 genci bu bağımlılıktan kurtarmak amacıyla deneme niteliği taşıyan bir yaz kampı uygulaması gerçekleştiriyor.
10 gün sürecek olan yaz kampına, daha önce psikolojik test ve değerlendirmeden aşamasından geçirilmiş 14 ila 22 yaş arasındaki gençler alınacak. Kampa katılacak olan gençler, depresyon, korku, başkaları ile iletişime geçmede isteksizlik, panik ve heyecana kapılma bozukluklarına karşı tedavi edilecek.
Yaz kampında uygulanacak yöntem, Pekin yakınlarında bulunan Bağımlılık Tedavi Merkezi'nde (Addiction Treatment Center) uygulanan yönteme göre daha farklı olacak. Yaz kampında yapılacak tedavi, Bağımlılık Tedavi Merkezi'nde online oyunlara, internet pornografisine ve sibersekse bağımlı olanlara verilen askeri eğitim ve çeşitli terapilerden oluşan tedaviye göre daha yumuşak seçeneksunacak.

Çin hükümeti, ülkede internetin sebeb olduğu ölüm ve çocuk suçlarının artması dolayısı ile sıkı önlemler alıyor. Hükümet, 113 bin internet kafenin bulunduğu ülkede, internet bağımlılığının önüne geçmek için yeni internet kafelere izin vermeme ve şiddet içeren bilgisayar oyunlarına yasaklar getirme gibi önlemler alıyor.

Ülkedeki verilere göre; 18 yaşın altında bulunan 20 milyon internet kullanıcısından yaklaşık 2.6 milyonu internet bağımlılığı kıskacında bulunuyor

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <