Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Hotmail ücretli sisteme geçiyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347916 10-08-2007 19:56 GMT-1 saat    

Microsoft'un MSN servisi tarafından Hotmail kullanıcılarına gönderilen duyuruya göre, Temmuz ortasından itibaren, başka e-posta hesaplarını Hotmail üzerinden kontrol etmek isteyen kullanıcılar, bunun için belirli bir ücreti gözden çıkarmak zorunda kalacak. Hotmail'in rakipleri, Yahoo ve Lycos bu yılın başında benzer servisleri paralı hale getirmişti. Hotmail'in bu açıklaması, yaklaşık 110 milyon kullanıcısını 'üzecek' gibi gözüküyor.MSN'in paralı hale getireceğini açıkladığı POP servisi, tek bir Hotmail hesabı üzerinden çeşitli e-posta hesaplarına ulaşma imkanı sağlıyor. Bu özellik sayesinde milyonlarca internet kullanıcısı Hotmail e-posta servisini tercih etmişti.

YILLIK 19.95 DOLAR
Temmuz ortasından itibaren bu özelliği kullanmaya devam etmek isteyenler, yıllık 19.95 dolar karşılığında MSN Extra Storage'a üye olmak zorunda. Bu paralı servis, ayrıca Hotmail kullanıcılarına 10 MB'lık ek depolama alanı, daha büyük dosyalar alıp-gönderme imkanı ve kullanılmayan hesapları kapatmama garantisi sunacak. Hotmail'in ücretsiz servisine abone olanlar, hesaplarının iptal edilmemesi için 30 günde bir sisteme girmek zorundaydı.
Halen MSN Extra Storage abonesi olanlar bu değişiklikten etkiyenmeyecek.

”BEDAVACILIK” KALKIYOR MU?
Lycos ve Yahoo gibi devlerin ardından Hotmail'in de ücretli sisteme geçmesi, uzun zaman internete damgasını vuran 'free' (ücretsiz) uygulamasının sonuna yaklaşıldığı şeklinde yorumlanıyor.
Uzmanlara göre, bir zamanlar ücretsiz olan servislerin giderek paralı hale gelmesi, internetin gelişiminin bir parçası. Reklam gelirlerinin düştüğü, yatırımların azıldığı bir dönemde, firmaların çoğu, e-iş projelerini ayakta tutabilmek için yeni gelir kapıları arıyor.

KULLANICI PARA ÖDEMEYE HAZIR DEĞİL
Ancak Jupiter MMXI'ın yaptırdığı son araştırma, ücretli servislerin geleceğinin pek de parlak gözükmediğini ortaya koydu. Araştırmaya göre, sadece, müzik, film ya da resim içeriği sunan firmalar bu tür servislerden kar elde edebilecek.
Ankete katılan Avrupalı kullanıcıların nedereyse yarısı, normal internet servislerine para ödemeyi asla düşünmeyeceklerini ifade etti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <