Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Nokia N800 WiMAX'a Kavuşacak...

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347919 13-08-2007 18:24 GMT-1 saat    
Nokia'nın N800 internet tableti bir işletmecinin müşterilerine hizmet aşkı vesilesiyle WiMAX'a kavuşturulacak. WiMAX içimizi ısıtır mı dersiniz?
Manyetik sinyallerin birbirleri üzerlerinde yaratacakları girişimlerin panayırına dönüşen zavallı dünyamıza bir katkı da yakın zamanda (ama çok yakında da değil) gelecek olan WiMAX dalgalarıyla gelecek. Artık kimin sinyali hangi bantta diye üzülmeden uzaylıların ilgi odağı da olacağız gibi duruyor. Nokia'nın internet tableti N800 de bu teknolojiye kavuşacak.

Sprint Olaya Giriyor

Amerikalı telefon işletmecisi Sprint , kendi kuracağı WiMAX ağından kullanıcılarını faydalandırmak için Nokia ile WiMAX destekli N800 sohbetleri yapıyor . Ürünün Linux tabanlı olması yeni yazılımsal desteklerin kolayca sağlanmasının yolunu açarken çok da minik olmaması yenilikler için içinde ekonomik değişiklikler yapılabilmesine izin veriyor. Tahminen yeni modelde 802.11b/g kablosuz ağ ve Bluetooth bağlantı seçenekleri olacak; fakat bu üç bağlantının çok fazla manyetik etkileşime girmemesi gereği yerine nasıl getirilecek, ürünle beraber göreceğiz.

Ürüne GSM erişimi eklenmesi konusunda ise Nokia'nın yaklaşımı, bunun teknik bir mesele değil, iş modeli meselesi olduğunu söylüyor. Yani daha da fazlası için çok fazla umutlanmamanızı öneririz; zira görünürde resmî olarak reddedilmiş durumda.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <