Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

eTR Ödülleri'ne başvurular başladı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347923 14-08-2007 18:25 GMT-1 saat    
TÜSİAD ve TTGV tarafından bu sene beşincisi düzenlenen eTR Ödülleri'ne başvurular elektronik ortamda 5 Ekim'e kadar sürecek.Türkiye'nin AB'ye uyum sürecinde, rekabeti artırıcı, bilgiye dayalı, eHizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan 2007 yılı eTR Ödülleri “Kamudan Vatandaşa eHizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına eHizmetler” ve “Kamudan Kamuya eHizmetler” olmak üzere üç kategoride verilecek. Bu sene ayrıca, sadece belediyelere yönelik olarak “eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması” başlıklı bir anket yapılarak, anket sonucuna göre özel bir ödül verilecek.

“Kamudan Vatandaşa eHizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına eHizmetler” ve “Kamudan Kamuya eHizmetler” kategorilerine kamu kurumlarının (kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları ve yerel yönetimlerin (il özel idareleri ve belediyeler) projeleribaşvurabiliyor. Başvuran uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olması şartı aranıyor. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamıyor. eTR Ödülleri'ne başvurular 5 Ekim 2007 tarihine kadar elektronik olarak www.etrodulleri.org adresinden gerçekleştirilebilecek.

Bu seneye mahsus olarak ayrıca, Avrupa'da 130'dan fazla şehir belediyesinin biraraya geldiği EUROCITIES Knowledge Society Forum-Telecities ve Deloitte tarafından hazırlanan “eCitizenship for All 2005” (Herkes için eVatandaşlık) kıyaslama çalışmasından esinlenerek Türkiye'deki belediyeler için “eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması” başlıklı bir anket oluşturuldu. Anket çalışmasının sonucunda, eDevlet uygulamaları açısından örnek olan veya örnek teşkil edebilecek belediyelere özel bir ödül verilecek. Elektronik ortamda yapılacak ankete katılım için belediyelerin adresinden talepte bulunmaları ve anketin 7 Eylül 2007 tarihine kadar yanıtlanması gerekiyor.

2007 yılı eTR Ödülleri'ni kazanan kuruluşlar, 22 Kasım 2007 tarihinde Ankara Hilton Oteli'nde düzenlenecek olan 5. eTR Kongresi'nin sonunda jürinin elektronik oylaması ile belirlenecek. “eDevlet Yolunda eBelediye Kıyaslama Çalışması” kapsamında, ayrı bir jürinin değerlendirmesi sonucu özel ödül almaya hak kazanan belediyeler de kongre sonunda açıklanacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <