Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Apple iWork'08'in yenisi: Numbers

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347932 17-08-2007 16:40 GMT-1 saat    
Yeni Apple yazılımı iWork'08, kelime işleme, esnek sayfa yapısı, etkileyici sunumlar hazırlama, hesap tablosu düzenleme ve hesaplarını yapabilme imkanı sunuyor.Apple verimlilik yazılımları ürünlerine önemli bir gelişim olarak gelen iWork '08'i tanıttı. Pages ve Keynote kelime işlem ve sunum yazılımlarının yeni versiyonlarına ek olarak yepyeni ve yenilikçi bir hesap tablosu yazılımı “Numbers” da pakete dahil edildi. Numbers akıllı tabloları esnek bir tuval üzerinde düzenleyerek bilgi girişini kolaylaştırıp, hesaplamaları pratik hale getirerek sonuçları analiz etmeyi kolaylaştırıyor ve tabloların sunumunu güzelleştiriyor. Pages '08 farklı yöntemler sunarak genel kelime işleme ve esnek sayfa düzenleme, yeni bağlamsal formatlama barı ve değişiklik takibi sağlıyor. Keynote '08 ise yeni yazı efektleri, format değişimleri ve temalar, A'dan B'ye değişim animasyonları sağlayarak kullanıcıyı kolaylıkla etkili sunumlar yapılabilir hale getiriyor.

Numbers '08 yazılımı hesaplama tablolarına yepyeni bir yaklaşımgetirerek insanlara kolaylıkla bilgilerini düzenleme, hesaplarını yapabilme, tablolarını kullanabilme ve çıktılar alma imkanı sunuyor. Bir grafik tuval üzerine yerleştirilmiş birçok akıllı tablo ile kullanıcılar bilgileri yeniden düzenlemeyi ve yeni kolonlar eklemeyi orjinal tabloları bozmadan yapabiliyorlar. Her bir tablo, otomatik olarak atanan başlık ve dipnot satırlarıyla kolay filtreleme, otomatik hücre yaratma ve isimlendirme özellikleriyle formül yaratmayı ve düzenlemeyi kolay hale getiriyor. Nümerik, tarihsel, finansal, istatistik ve temel 150 adet formül herhangi bir hücrede kullanılabilir. İnteraktif kontrol kutuları ve otomatik menüler hücrelerdeki değerleri kolaylıkla değiştirerek kullanıcılara değişik senaryoları ve sonuçlarını kontrol etme imkanı sunuyor. Kullanıcılar, 2 ve 3 boyutlu içerikleri data ile otomatik olarak değişebilen grafiklerle ve fotoğraflarla zenginleştirilebilen etkileyici tablolar yaratarak bu tabloları diğer dokümanlarda kolaylıkla kullanılabilecek hale getirebiliyor.

Pages '08 iki belirgin moda sahip; birisi kullanıcının saniyeler içerisinde etkili dokümanlar hazırlayabilmesine imkan sağlayan standart kelime işleme, diğeri ise kullanıcıya tam bir kontrol sağlayan esnek sayfa yapısı. Pages, Apple tarafından dizayn edilmiş 140 adet hazırlanmış şablon, mektuplar, raporlar, haber sayfaları, broşürler ile dokümanlarını kolaylıkla hazırlayabilmesini sağlıyor. Format çubuğu, kullanıcılara istedikleri değişiklikleri yapmaya imkan sağlarken, değişiklik takip edebilme özelliği ise kullanıcılara değişik kişilerin yaptığı değişiklikleri farklı renklerle takip edebilme, kabul etme ya da reddetme imkanı sağlıyor.

Apple'ın sinema kalitesinde sunumlar yaratabilen uygulaması olan Keynote '08, yeni tanıtılan “Smart Builds” ile yapılandırma yeteneğini kazanarak basitçe grafikleri slaytlar üzerine fare ile bırakabiliyor. Böylece etkileyici sunumlar yapılabilmesine imkan sağlıyor. Gelişmiş kullanıcı kontrolleri, A'dan B'ye hareket animasyonları, dönüşler, boyut değişimleri, netleşip fuluğlaşan objeler gibi özellikleri kontrol edebilmeye yarıyor. Keynote şimdi “Instant Alpha” sayesinde slaytlar üzerinde kullanılan fotoğrafların istenmeyen arka planlarını ayrı bir grafik yazılımına gerek kalmadan kaldırma özelliği kazanıyor. Ayrıca sunumlara sesli anlatım da ekleyebilecek hale gelen kullanıcı, bunları internet üzerinde YouTube ile paylaşıma da açabiliyor. Keynote yazı efektleri ve temalar da içeriyor.

iWork '08 Microsoft Word, PowerPoint, Excel ve AppleWorks dosyalarını açabiliyor, işleyebiliyor; ayrıca Microsoft Office ve PDF formatında dosyalar da üretebiliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <