Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

GSM Operatörlerinden ilginç Hizmetler

ilginç hizmetler

Forumlar / Teknoloji / Teknoloji Haberleri

 
> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347935 19-08-2007 15:17 GMT-1 saat    
Cep telefonları artık sadece konuşmak ve mesajlaşmak için kullanılmıyor. GSM şirketleri, cep telefonu kullanıcılarının sayısındaki artışla beraber kendi operatörlerine müşteri çekebilmek için, sundukları hizmetlerde sınır tanımıyor. İşte size birkaç örnek.GSM operatörleri daha fazla müşteriye ulaşmak amacıyla abonelerini ihtiyaç duydukları pek çok alanda bilgilendirmek için birbirleriyle yarışıyor. Dünyada ve ülkede yaşanan son gelişmeler, futbol müsabakalarının sonuçları, hava durumu, şans oyunlarının sonuçlarının yanı sıra nöbetçi eczanelerden vizyondaki sinemalara, döviz kurları bilgilerinden gezilecek mekanların adreslerine kadar hemen her türlü bilgileri anında müşterilerine ulaştırıyor.
GSM operatörlerinin müşterilerine sunduğu şaşırtıcı ve ilginç hizmetlerde bulunuyor. İşte bu ilginç hizmetlerin bir kaç örnek:
Sıkıcı Ortamdan Kurtaran “ACİLÇIKIŞ SERVİSİ”
Evet yanlış duymadınız! Bulunduğu ortamdan sıkılanların hizmetinde olan Avea'nın “Acilçıkış Servisi”, 3 SMS karşılığında abonesine istemediği ortamdan kurtulması için yardım ediyor.
Bir ortamdan kurtulmak isteyen abone, verilen numaraya mesaj attıktan 1 dakika sonra Avea'dan aranıyor. Abone, telefonu açtıktan sonra dinleyeceği anonsu bahane olarak kullanıp, kendisine ortamdan kaçma fırsatı yaratabiliyor.
Sevgililer İçin “AŞKOMETRE”
Arkadaşının, sevgilisinin ya da eşinin kendisi hakkında ne düşündüğünü ve ne hissettiğini öğrenmek isteyenler de Avea'nın “Aşkometre” hizmetinden yararlanabiliyor.
Cep telefonundan Avea'nın verdiği numarayı arayan abone, sesli yanıt sistemini takip ederek, numara istendiğinde duygularını öğrenmek istediği kişinin telefon numarasını tuşluyor.
Otomatik olarak karşı tarafı arayarak abonenin bu kişiyle görüşmesini sağlayan sistem, bu sırada aktif olan ses analiz programıyla, konsantrasyon, utangaçlık, beklenti ve aşk kriterlerine göre yapılan analizi aboneye iletiyor.
“NE BU ÇALAN”
Turkcell ise “NeBuÇalan” servisiyle, abonesinin herhangi bir yerde duyup sevdiği şarkıyı, çevresindekilere mırıldanarak öğrenme derdinden kurtarıyor.
Radyoda, kafede, barda ya da televizyonda duyduğu parçanın ne olduğunu, kimin söylediğini merak eden abone, verilen numarayı arayıp telefonu müziğin geldiği yöne doğru tutuyor. Bunun ardından “NeBuÇalan” şarkıdan 20 saniyelik kayıt yaptıktan sonra, servis şarkının ve sanatçının ismini kısa mesajla cep telefonuna gönderiyor.
İSİM ANALİZİ
Vodafone ise kendisi ya da sevdikleri için isimden karakter analizi yaptırmak isteyenlere “İsim Analizi” hizmeti sunuyor.
Cep telefonundan mesaj atarak yorumlanmasını istediği ismi gönderen aboneye, isimde bulunan harflere karşılık gelen numaralardan hesaplanan ve yorumlanan analiz, SMS ile bildiriliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <