Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

2,9 GHz hızında CPU ve yeni yongaseti

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347949 24-08-2007 17:54 GMT-1 saat    
İşlemci devi Intel'den yeni yongaseti ve mobil işlemciler duyurusu geldi.Leipzig'deki Games Convention'da Intel ilk kez iki yeni amiral gemisini tanıttı: Üst seviye dizüstü işlemcisi Core 2 Extreme X7900 ve masaüstü yongaseti X38.
Overclock'a uygun!
Bahsi geçen işlemci 2 x 2,8 GHz hızında çalışıyor, 4 MB önbelleğe sahip ve 800 MHz FSB hızıyla donatıldı. Intel bu işlemciye çarpan kilidi koymadı ki bu durum sayesinde uygun yazılım ve soğutma sistemi ile overclock yapılabilir. Çift çekirdekli işlemci enerji tasarrufu için yeni elektrik tasarrufu tekniği olan Enhanced Deeper Sleep ve Dynamic FSB Frequency Switching özelliğine sahip.

Çift ekran kartı desteği sadece AMD ile
Intel'in üst seviye çipseti X38 Express oyunculara da hitap ediyor. Paralel iki AMD Radeon grafik kartını (Crossfire) ve 1.333 MHz'e kadar DDR3 belleklere destek veriyor. Ayrıca tüm Core 2 işlemcilerle uyumlu. Intel Extreme Tuning Ultity aracı ile kullanıcılar bir nebze olsun fabrika ayarları sınırlarının dışına çıkabiliyorlar.

Fiyat ve bulunabilirlik
X38 yongasetine sahip anakartların 2007'nin 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Core 2 Extreme X7900 işlemcili dizüstüler önümüzdeki 4 hafta içinde Asus, Dell ve Medion gibi üreticiler sayesinde görücüye çıkacak.

CHIP Online Yorumu
Intel Core 2 Extreme X7900 işlemcili ve uygun bir ekran kartına sahip dizüstüler rahatlıkla üst seviye kulvarında yarışabilir ama fiyatlarının çok pahalı olacağı kesin. Performans, enerji tüketimi gibi üst seviyede olabilir. Bazı kaynaklara göre X38 çipseti eylülün sonuna kadar sadece kâğıt üzerinde piyasaya sürülecek çünkü Intel'in hala çipset ile ilgili birkaç problemi var. Umuyoruz ki yılbaşına kadar Intel bu problemleri bir çözüme kavuşturur.

Kaynak: www.chip.com.tr

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <