Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Firefox, Windows Live Hotmail'i blokluyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347957 27-08-2007 06:38 GMT-1 saat    
Windows Live Hotmail kullanıcıları, Microsoft'un e-posta servisine Firefox kullanarak giriş yaparken çeşitli zorluklar yaşadılar. Mozilla'nın açık kaynak tarayıcısını kullanalar Windows Live Hotmail fonksiyonlarında bazı özelliklerin çalışmadığını gördüler. Microsoft'a göre bu sorun sadece Firefox'un “Adblock” eklentisini kullananlarda görülüyor. Windows Live Hotmail Program yöneticisi Ellie Powers-Boyle, e-posta servisinin kullanılmaz hale başlamasından, eklentinin kaynak kodlarındaki açıktan kaynaklandığına işaret etti.

Adblock, Firefox için dizayn edilen üçüncü parti bir yazılım ve Mozilla'nın tarayıcısıyla ziyaret edilen sitelerdeki reklamları engellemek için kullanılıyor. Eklenti kullanıcıların kişiselleştirme yapmasına izin vermiyor ve reklam elementlerinin kaynak adreslerini blokluyor. Adblock eklentisi kurulu bir Mozilla tarayıcısında bazı denemeler yaptık ve servisi tam versiyon olarak kullanırken açılışında ve bir mesajı cevaplama sırasında çeşitli sorunlar oluştuğunu teyit ettik. Bu durum İnternet Explorer kullanıcılarını ya da Adblock eklentisi yüklü olmayan Firefox kullanıcılarını etkilemiyor. Ayrıca Powers-Boyle, kendi Adblock filtresini kendileri oluşturan kullanıcıların da etkilenmediğini söylüyor.

Microsoft, Windows Live Hotmail'in tam Firefox desteği için çeşitli testler de yapıyor ve bazı eklentilerde sorunlara rastladıklarını belirtiyor. Powers-Boyle bu konuyu şu şekilde dile getirdi, “Hotmail grubu Firefox'un da içince bulunduğu diğer tarayıcılarda da tam destek için testler yapıyor. Çünkü kullanıcılarımızın e-postalarına her yerden ulaşabilmesi bizimi için önemli. Fakat her eklenti için test kesinlikle mümkün değil.”

Powers-Boyle, ayrıca geçici çözüm yolları olarak Adblock eklentisinin hotmail için devre dışı bırakılabileceğini, whitelist ayarlarına hotmail'in eklenebileceğini ya da hotmail klasik sürümün kullanılabileceğini söyledi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <