Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Seagate Çin Yolcusu

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347965 27-08-2007 18:35 GMT-1 saat    
Sabit disk devi Seagate'e bile talip çıktı. Adı belirsiz Çinli bir şirket Amerika merkezli sabit disk üreticisini kendi bünyesine katmak için çalışmaya başladı.
Daha anlaşılır bir tanım yapmak gerekirse, çalışan sayısı Şükrü Saraçoğlu stadını durdurabilecek düzeyde olan Seagate Technology, en büyük disk üreticisi olmanın yanında çalışan miktarıyla da büyük bir şirket. Bunun da en büyük sebebi, sadece depolama ürünleri üretseler de neredeyse her parçanın şirket bünyesinde ve ayrı ayrı fabrikalarda ve farklı ülkelerde üretilmesi diyebiliriz. Sabit diskler için sadece birkaç milimetrekarelik okuma kafası üreten fabrikası bile "Benimle kafa mı buluyorsunuz?" dedirtecek kadar büyük; daha ne diyelim.

Parayı Veren Düdüğü Çalar (mı?)

Her ne kadar Seagate yönetimi Bizim satılık şirketimiz yok! şeklinde konuşsa da, şirketin mali yapısı sebebiyle paydaşlar ikna edilebilirse teknik olarak bir engel kalmıyor. Bu sırada Birleşik Devletler'in devlet kısmında küçük çaplı bir panik yaşanıyor. Hani olur da bir satış gerçekleşirse Çin'in komünist diskleri bizi yer mi? derdine düşen derin devlet, her ne kadar sabit disk ürünlerinin ihracatının denetim altında olmaması sebebiyle Yahu neden geriliyoruz ki? dese de diğer taraftan içleri içlerini yiyor diyebiliriz.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <