Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Cep telefonu fırlatma yarışması yapıldı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347968 28-08-2007 18:42 GMT-1 saat    
Finlandiya'nın Nyslott kentinde 8'incisi düzenlenen dünya cep telefonu fırlatma yarışmasının birincisi, telefonunu 89,62 metreye fırlatan Fin yarışmacı Tommi Huotari oldu.Finlandiya'nın Nyslott kentinde düzenlenen dünya cep telefonu fırlatma yarışmasının birincisi Finlandiya'lı Tommi Huotari oldu. Fin yarışmacı Tommi Huotari, telefonunu 89,62 metreye fırlatarak birinci oldu.

Mühendislik yapan Huotari (38), daha önce hiç telefon fırlatmadığını, ama patates fırlatma yarışmasına katıldığını, şaşırtıcı olduğunu, fakat bir patatesi daha uzağa fırlatabildiğini söyledi.

Yarışmada, erkeklerde ilk 17'ye giren yarışmacıların biri dışında tümünün Finlandiyalı olduğu belirtildi. Erkekler dalında bir Kanadalı 10. oldu. Yarışmaya Rus, Alman, Amerikalı, Hollandalı ve Avusturyalı yarışmacılarda iştirak etti.

Dünya cep telefonu fırlatma yarışmasında bayanlarda birinciliği geçen yılın birincisi Fin Eija Laakso 44,49 metrelik atışıyla kazandı.

Yarışmanın organizatörü olan Fin Fennolingua şirketinin açıklamasında, Finlandiya'daki binlerce gölün cep telefonlarıyla dolu olduğu ve kullanılmış cep telefonlarının zehirli atık haline geldiği belirtiliyor. Cep telefonlarının zehirli atık haline gelmesinden önce bir spor faaliyetinde kullanılabileceğini düşünen şirket yetkilileri böyle bir yarışma düzenlemeye karar vermiş.

Organizasyonun açıklamasında, "Bazen en ihtiyacınız olduğu anda şarjıbiten, önemli bir görüşme yapacağınızda karşı taraftan yanıt alamadığınız bu telefonları fırlatmanın, bu modern araçların yol açtığı hayal kırıklığına karşılık vermek için yapılabilecek tek spor faaliyeti olduğu" vurgulanıyor.

Cep telefonu fırlatma yarışması ilk olarak 2000 yılında Savonlinna'da düzenlenmiş. Yarışmada, kendi verdikleri bataryalı telefonların kullanıldığını belirten organizatörler, bazı yarışmacıların kendi telefonlarını fırlatmak istediklerini, ancak buna izin verilmediğini söylüyor. Yarışmada her markadan değişik model telefonlar kullanılabiliyor. Organizasyonun onayından geçen telefonların ağırlıkları 220-400 gram arasında değişiyor.

Organizatörlere göre bazıları, ağır telefonların daha uzağa fırlatılacağını düşünürken, bazıları da aksini iddia ediyor. Yarışmanın birincilik ödülü ise yeni bir cep telefonu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <