Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

En büyük elektronik fuarı IFA açılıyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347974 29-08-2007 19:54 GMT-1 saat    
Uluslararası Elektronik Fuarı IFA, Almanya nın başkenti Berlin de 31 Ağustos Cuma günü 1212 şirketin yer aldığı rekor katılımla, ziyaretçilere kapılarını açmaya hazırlanıyor.

BERLİN - Dünyanın en büyük tüketici elektronik fuarları arasında gösterilen IFA'ya, yaklaşık 104 bin metre karelik alan üzerinde, aralarında Türkiye nin de bulunduğu 32 ülkeden 1212 şirket katılacak. Türkiye'den, başta BEKO ve Vestel şirketleri olmak üzere 10'un üzerinde şirket fuarda yer alacak.
“Messe Berlin” adlı fuar şirketinin Genel Müdürü Christian Göke, bu yıl fuarda geçen yıla göre yüzde 10 oranında daha fazla yer kiralandığını ve 2005 yılında 1202 şirketin katılımıyla gerçekleşen rekoru, bu yıl 1212 şirketle kırdıklarını belirtti. Göke IFA nın, Avrupalı şirketlerin yanı sıra Asya ve Kuzey Amerika daki şirketler için
de önemli bir pazar oluşturduğunu söyledi.

Fuar alanında bulunan “Yaz bahçesinde” (Sommergarten) kurulacak sahnede ünlü sanatçıların katılacağı konserler de düzenleneceğini ifade eden Göke, bu yıl ziyaretçi sayılarında da artış beklediklerini ifade etti.

“Eğlence ve İletişim Elektroniği” adlı derneğin Denetim Kurulu Başkanı Rainer Hecker de, tüketicilerin daha fazla kaliteye harcama yapmalarının, IFA da gösterilecek yeniliklere de yansıyacağını, tüketici bakımından tekniğin yanı sıra aletlerin kullanım rahatlığının da önem taşıdığını kaydetti.

Hecker, bu alandaki pazar gelişiminin yılın ilk yarısında olumlu olduğunu, bunun yılın ikinci yarsında da devam etmesini umduklarını belirterek, Avrupa'nın en önemli 10 ülkesinde eğlence ve elektronik sektöründe 2007 yılında satışın yüzde 5,3 oranında artarak 62,3 milyar Euro'ya ulaşmasını beklediklerini, 2008 yılında bu gelişmenin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Fuarda sergilenen yenilikler arasında “iPhone” ve üzerlerinde güneş enerjisi hücreleri bulunan ve telefon akülerinin doldurulmasına yardımcı olan çantaların yanı sıra geliştirilmiş DVD ve CD-çalarlar, video kayıt cihazları, cep telefonları, müzik aletleri, navigasyon aletleri, fotoğraf makinaları ve televizyonlar bulunuyor.

IFA Fuarı 5 Eylüle kadar açık kalacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <