Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Nokia web'e ağırlığını koyuyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347978 30-08-2007 18:37 GMT-1 saat    
Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, interneti de önemli bir gelir kaynağı haline getirebilmek için yeni bir web sitesi açıyor. Nokia'nın hedefleri büyük.

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, interneti de önemli bir gelir kaynağı haline getirebilmek için oyun (NGage), müzik ve harita hizmetleri içeren paylaşım sitesi Ovi.com'u yayına açtı. Bu yılın son aylarında İngilizce olarak hizmet verecek sitenin ismini aldığı Ovi kelimesi Fince kapı anlamına geliyor. 2008 yılının ilk yarısından itibaren diğer dillerde de hizmet vermeye başlayacak olan sitenin açılması Nokia adına akılcı bir adım olarak değerlendiriliyor. Sitenin müzik bölümünden gerek PC'lere gerekse uyumlu Nokia cep telefonlarına şarkı indirilebilecek. Başlangıç aşamasında sadece Avrupa içinde hizmet verecek olan site rakiplerine oranla daha yüksek ücretle hizmet verecek. Siteden indirilen her bir şarkı için ödenmesi gereken meblağ 1 euro. Aylık 10 euro'luk ödeme karşılığında şarkılar site üzerinden de dinlenebilecek.

WMA (Windows Media Format) formatında 192 kbps olarak kodlanacak olan şarkılardan oluşacak katalogun içeriği ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilecek. İki şirketin son iki yıldır farklı alanlarda yaptığı işbirliği anlaşmalarına artık alışan kullanıcılar için Nokia'nın WMA formatını seçmesi ise pek sürpriz değil. Sitenin açılması ile bir kaç yıl önce hayata geçirilmeye çalışılan ancak deyim yerindeyse fiyasko ile sonuçlanan NGage projesi de reenkarne olarak geri dönüyor. Kasım ayından itibaren S60 tabanlı Nokia cep telefonu kullanıcıları Ovi.com'dan oyun indirebilecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <