Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Mail adresin seni anlatıyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347989 01-09-2007 15:07 GMT-1 saat    
Hayatımızın içine işleyip bir daha çıkmamak üzere yerleşen internetin en işlevsel hizmeti e-posta servisleri. Seçtiğiniz e-posta servisi gayet tabii profiliniz hakkında ipuçları verebilir. Örnek mi? Sağladığı onlarca yan hizmet, teknolojik gelişime damardan verdiği destekle Gmail, trendlerin peşini bırakmayanların tercihi. MSN'in sonsuz chat hizmetini terk edemeyenlerin adresi Hotmail, internet aleminin en girişkenlerinin gözdesi. Hayat görüşünü eğlence üzerine kuranların değişmeyen adresi Yahoo, internetin hızlı sörfçülerinin uğrak yeri. Ve tabii yerli sitelerin hem dil hem de iletişim kolaylıklarını seçenler için Superonline ve Mynet, hepsi arasında en çekicisi Bakın, bu e-posta adreslerini tercih edenlerin ortak özellikleri hangi noktalarda birleşti!

'Gmail'ciler teknolojiyi sever

İnternet icat oldu olalı 'Google' kadar kapsamlı ve havalı aynı zamanda popüler ve çok amaçlı bir arama motoru görülmedi. Eski sevgilisini, eski sevgilisinin yeni sevgilisini, karşı komşunun kedisini, kayıp kız kardeşini ve bunun gibi türlü lüzumlu-lüzumsuz bilgiyi Google'da aramayan kaldı mı acaba? Google'ın mail servisi 'Gmail' kullanıcısının da, teknoloji konusunda diğer internet kullanıcılarına nazaran daha bir bilgili ve ilgili olduğunu söylemekte hata yok. Zira mail adresini Gmail'den edinen kişi; interneti sadece bilgi erişim sistemi olarak kullanmakla yetinmez. Sosyal ağlar, iletişim ve hatta çevre edinme konusunda da engin bir yetenekle kullanır. Gmail kullanıcısına uygun sanal sosyalleşme sitesinin de Facebook olduğu rahatlıkla söylenebilir. Zira Facebook sadece, 'aman bir ortama bakıp çıkacağım' diyen genel-geçer kullanıcıların değil, iş bağlantılarını bile sanal ortamda kurmaya açık, sanal ortamı gerçek hayata taşıyanların buluşma noktasıdır. Gmail'ciler hem Facebook'un hem de 'Google'ın yeni hizmetlerini ustalıkla kurcalar. Google Labs'ta ardı ardına sıralanmış dudak uçuklatan bilgi denizi içinde sörf yapmaktan zevk alır (örneğin dünyanın haberini ekranına getiren 'Google Reader', dünyanın koordinatlarını karşısına dizen 'Google Maps' ve hangi kelimelerin en çok arandığı tüyosunu veren 'Google Trends' gibi). Hazır sörf yapmak demişken; aktif birer internet sörfçüsü olan gmail kullanıcıları, insanların neleri takip ettiğini, trendleri ve bunun gibi her türlü detaylı ama popüler bilginin peşine düşer. Bilgiyi buldu mu da bırakmaz, sonuna kadar kullanır!

Superonline ve diğerleri, Türk kullanıcının tercihi


İnternetin sınırsız nimeti içinde yerli sitelerden ve onların sağladığı e-posta servislerinden vazgeçmeyenler de var. Gmail ya da Yahoo adresi yedekte olup, ağırlıklı olarak yerli e-posta adresini kullanmayı tercih edenlerin bir bildiği var elbette. Bir kere dil konusu sorun değil üstelik ana sayfa üzerinde yer alan linkler yine ülke sınırları içine işaret ettiği için tanışıklık hissi yaratıyor. Ayrıca sistemde bir sorun olsa servise ulaşmak kolay. Superonline, Mynet ve diğerleri hem Türkiye'den haberleri, trendleri, magazini ve eğlenceyi, anadilde yakalamayı sağlıyor hem de sanal arkadaşlık ortamını da uluslararası sulara dalmaya gerek kalmadan kullanıma sunuyor.

E-posta adresi olarak bu siteleri tercih edenlerin sosyal ortamı buldukları adres de ağırlı olarak Yonja oluyor! Aslında, uzaklarda bir yerlerde MySpace, Hi5 ya da Facebook gibi uzak diyarları birleştiren sitelerdense; hafta sonu görüşmek için Yonja'dan arkadaş bulmak hiç de anlamsız olmuyor!

'Hotmail'ci dediğin chat yapar


Hotmail bir dönemin en popüler e-posta sağlayıcısıydı. Kabul etmeli ki yeni servisler çıktıkça ne yaparsa yapsın bir miktar geride kaldı. Mail kapasitesini yükseltti yetmedi, sayfaları yeniledi olmadı, servislerini arttırdı tutmadı! Ama Sezar'ın hakkını Sezar'a verelim, Hotmail en büyük kozu MSN'i hiçbir zaman kaybetmedi! Tüm dünya üzerinde internette chat (ya da isterseniz sohbet etmek diyebiliriz) yapmaktan vazgeçmeyenlerin gözdesi MSN, global ve sosyal bağların vazgeçilmez aracısı olma görevini bırakmadı. O kadar ki, birçok iş yerinde MSN sohbetini önlemek için Hotmail adresi yasaklılar listesine girip bir daha çıkamadı! Mail alışverişi dışında muhabbeti seven Hotmail kullanıcısını bu da yıldırmadı! Hi5 isimli arkadaşlık sitesi icat oldu, uluslararası sohbetler internet üzerinden akmaya devam etti. Üstelik Hi5'in 'arkadaşımın arkadaşı, benim de arkadaşımdır' sloganı, sosyal bağlarını internette kurup güçlendirenlere yeni ufuklar açtı.

'Yahoo'cular eğlence peşinde

'İnternetin en önemli işlevi eğlencedir.' Bu cümle özellikle Yahoo mail adresi kullananlar için geçerli olabilir. Zira zamanında Hotmail'in kendini yeterince geliştirememiş olması sebebiyle havasını arttıran Yahoo, işini bildi ve özellikle 'eğlence' temasını öne çıkartarak prestijini yükseltti. Yahoo kullanıcıları için bir parça 'ayran gönüllü' denilebilir doğrusunu isterseniz. Çünkü Yahoo'nun eğlence adına sunduğu sınırsız kaynak, zamanının büyük bölümünü internette geçiren kullanıcıyı cezp eder dolayısıyla da sayfalar arasında vakit kaybetmeksizin raks eder! Yahoo kullanıcısının sanal ortamda sosyalleşmek adına tercih sebebi olacak adres haliyle MySpace olmalıdır. Zira hem kendi sayfasını zevkine göre tasarlama şansı ona; interneti sadece araç olarak değil, kişiselleştirdiği bir amaç olarak da kullanma lüksü verir. MySpace'te, aklına estikçe kendi sayfasını değiştirir, hayatının eğlenceli anlarını belgeleyen fotoğrafları sıklıkla yeniler. Aynı zamanda internetin sadık ve eski kullanıcılarından olan Yahoo'cular, web ağları arasında suda kayar gibi akıcı sörf yaptığını belli edecek her şeyi yapar!

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <