Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ergonomik Klavye

dalgalı tuş

Forumlar / Teknoloji / Teknoloji Haberleri

 
> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348010 04-09-2007 08:07 GMT-1 saat    
Ergonomik Klavye

Logitech'in Comfort Wave Design klavyesi parmaklar için doğal bir rahatlık sağlıyor.
Kullanıcılara daha rahat kullanım sunmak için Logitech yepyeni bir klavye tasarımı geliştirdi. Bu tasarım bilinen düz klavyenin geliştirilmiş bir modeli, ancak insanların klavye kullanmayı yeniden öğrenmesi gerekmiyor. Yeni Logitech® Kablosuz Desktop Wave™ ve Logitech® Wave Keyboard™ Mac ve PC kullanıcılarının rahatlığını artıran yenilikçi Logitech Comfort Wave tasarımına sahip.

Logitech insanların klavye kullanma alışkanlığını değiştirmeden rahatlığı artırmak için bu yeni tasarımda üç öğeyi bir araya getirdi: yenilikçi dalgalı tuş dizilişi, U şeklindeki eğim ve yaylı ve konturlu el koyma bölümü (palm rest). Ergonomik klavyelerle karşılaştırıldığında insanlar Wave klavyeyi hemen kullanabilirler, öğrenmek için zaman gerekmiyor. Comfort Wave Design ellerin nereye konulacağını göstererek parmakların yerini belirliyor ve insanlara doğal bir yazma deneyimi sunuyor.

Logitech klavye ve masaüstü ürünler başkan yardımcısı Denis Pavillard şunları söyledi: "Logitech'in yeni ürünleri günlük hayatlarımızda rahatlığa olan talebi karşılıyor." Harvard'da Logitech için yapılan bir araştırmaya göre bir insan her yıl yaklaşık 2 milyon kez klavye tuşuna basıyor. Logitech Wave Comfort Design konfor ve kullanım rahatlığını dengeleyerek insanların memnun olmasını sağlayacak."


Dalgalı Tasarım İnsanların Parmaklarını Doğal Bir Şekilde Yerleştiriyor
Parmakların boyu farklıdır, örneğin işaret parmakları serçe parmaklardan daha uzundur. Elin şekliyle ilgili yazma sorununa çözüm getiren yeni Comfort Wave Design, dalgalı şekliyle elin gerçek şekli ve parmakların uzunluğuna göre parmakları tam yerine oturtuyor. Wave klavyenin tuşları A ve Enter tuşlarında en yüksek yerde duruyor; ki bu tuşlara genellikle serçe parmaklarla vurulur. İşaret parmaklarından iç kısımlara doğru ilerledikçe tuşların dizilişi aşağı doğru iniyor. Tuşlar işaret parmağının G ve H tuşlarına basması için tekrar yukarı doğru çıkıyor. En üst ve alt tuşlar arasındaki boşluk 4 mm. Eller ve parmaklar daha doğal bir pozisyonda durduğu için tuşlar da parmak uçlarına daha yakın. Wave tuş dizilişi ellerin ve dirsekle bilek arasındaki kısmın tuhaf şekiller almasını önlerken rahatlık sağlıyor ve verimi artırıyor.

Sürekli Eğim Aynı Boyuttaki Tuşlar
U-şeklindeki eğim diğer eğimli klavyelerle karşılaştırıldığında aynı boyutlardaki tuşlara sahip; bu da insanların klavyelerini güvenli ve rahat bir şeklilde kullanmalarını sağlıyor.

5 kademeli eğim insanların ellerini açıp bileklerini eğmeden doğal bir pozisyon almalarını yardımcı oluyor. Her tuş aynı boyutta ve uzaklıkta olduğu için klavyeyi kullanmayı öğrenmek çok kısa bir zaman alıyor, insanlar bu klavyeyi kullanmaya hemen başlayabilirler. En çok basılan tuş olan boşluk tuşu da bu dalgalı ve eğimli tasarımın içinde yer alıyor .

Yaylı ve Konturlu El Dayanağı Rahatlık İçin Ellerin Yerini Ayarlıyor
Yaylı ve konturlu el dayanağı dalga şeklindeki tuş dizilişini daha iyi gösteriyor ve ellerin klavyenin üzerinde rahat etmesini sağlayarak yumuşak girintiler sunuyor. Dolgulu yumuşak kaplaması ile el dayanağı klavyede yazarken ara verdiğinizde ellerin dinlenmesini sağlıyor.

Uygun Geçiş Tuşları
Kullanım kolaylığını artırmak için Comfort Wave Design, kolay görüp kullanacağınız geniş ve uygun geçiş tuşları bulunuyor.. Logitech yazılımının yüklendiği PC ve Mac bilgisayarlarda geçiş tuşları, dosyaları, Web sayfalarını ya da fotoğraf galerileri ve müzik gibi uygulamaları başlatmak için kullanılabilir. Windows Vista™ kullanıcıları için kısayol tuşları Windows Sidebar ve cihazlarının yanısıra Flip 3D uygulamalarını da başlatır. Logitech yeni Vista cihazlarını da geliştirdi: caps lock, num lock and scroll lock tuşlar için durum göstergesi, yazma hızı göstergesi; ve kullanıcıların backspace tuşuna kaç kez bastığını hesaplayan hata oran izleyicisi (error-rate tracker). Mac kullanıcıları için, Medya Merkezi geçiş tuşları ön sırada.

Logitech Cordless Desktop Wave

Logitech Cordless Desktop Wave, Comfort Wave Design özelliğinin yanında kablosuz laser bir mouse'a sahip kablosuz bir klavye. İki ayrı yüze sahip lazer mouse Wave klavyenin göz alıcı eğimli tasarımını ve konforunu tamamlıyor. Mouse ayrıca pixel-keskinliğinde lazer izleme özelliğinin yanında rahat ve yumuşak kauçuk kaplamasıyla kullanım kolaylığına sahip. Mouse ve klavyenin ikisi de pilin azaldığını gösteren pil gösterge ışıklarıyla insanlar beklenmedik durumlara göre uyarıyor.

Türkiye pazarına Eylül ayının başında sunulacak olan Wave'in satış fiyatı henüz belirli değil.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <