Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Her ölçekteki kuruma, uç nokta güvenlik

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348012 04-09-2007 19:53 GMT-1 saat    
Çoklu güvenlik teknolojilerini tek bir çözümde birleştiren ve tek bir konsoldan yönetim olanağı sağlayan Symantec Endpoint Security, her ölçekte kurumun güvenliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.Symantec, iki yeni çözümü Symantec Endpoint Protection 11.0 ve “Hamlet” proje adıyla geliştirilen Symantec Network Access Control 11.0'ı pazara sunarken Güvenlik 2.0 vizyonunda kaydettiği önemli bir aşamayı da duyurdu. Symantec'in yıllardır pazar lideri olan kurumsal antivirüs çözümünün en önemli güncellemesi olarak kabul edilebilen Symantec Endpoint Security çözümü, Symantec AntiVirüsü en gelişmiş saldırı önleme yöntemleriyle tek bir çözüm içinde birleştirerek malwarelere karşı diz üstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve sunucularda şimdiye kadar benzeri görülmeyen düzeyde bir koruma sağlıyor.

Symantec Endpoint Security, kullanıcıları hem bugünün hem de yarının potansiyel tehditlerine karşı korumayı sağlamak amacıyla,uygulama davranışlarını ve ağ ilişkilerini otomatik olarak analiz eden proaktif teknolojiler içeriyor. Kullanıcılar böylelikle, kurulumu ve yönetimi kolay tek bir çözümle, entegre edilmiş antivirüs, antispyware, güvenlik duvarı, kullanıcı ve ağ tabanlı saldırı önleme çözümleri (IPS) ile uygulama ve cihaz kontrolünü kapsayan gelişmiş bir güvenlik setine sahip oluyorlar.

Symantec Endpoint Security, Sygate, Whole Security ve Veritas'ın ödüllü teknolojilerini bir araya getirerek, birden fazla uç nokta güvenlik ürününün yönetiminden kaynaklanan yönetim maliyetlerini en aza indirgiyor. Platformlar arası çalışan ve tek bir sağlayıcı tarafından desteklenen bu ürün, operasyonel verimlilik sağlamasının yanı sıra, tümüyle entegre bir çözüm sunuyor. Çözüm, ayrıca, Symantec'in Global Bilgi Ağı (Symantec Global Intelligence Network) ile birlikte sekiz adet Symantec Güvenlik Yanıt Merkezi (Symantec Security Response Center), dört adet Symantec Güvenlik İşlemleri Merkezi (Symantec Security Operations Center), 120 milyon sistem ve 180 ülkede görev yapan 40.000'den fazla sensör tarafından destekleniyor.

Symantec Endpoint Security, oldukça basitleştirilmiş bir yönetim konsolu, kutudan çıktığı gibi kullanılabilen bir Ağ Erşim Kontrolü ve iş ortakları ile kullanıcılar için çözümün uygulanmasını hızlandıracak bir dizi destek ve eğitim programları içeriyor. www.symantec.com/endpointsecurity adresinden Symantec Endpoint Security 11.0'ın beta sürümünü indirebilirsiniz.

UÇ NOKTA GÜVENLİĞİNDE BÜYÜK ATILIM

Symantec Endpoint Security, kullanıcılara tümüyle entegre bir ortam sunmak üzere tasarlanan ve nihayetinde çok daha kapsamlı ve güçlü bir uç nokta koruması sağlayan bir çözüm olarak nitelendiriliyor. Ayrıca, çözümün bellekte kapladığı alanının yüzde 80 oranında azaltılmasını sağlayacak tasarım da kullanıcılar için sunulan bir başka yeniliği oluşturuyor. Symantec Endpoint Security, imza-tabanlı antivirüs teknolojisi ile yeni proaktif tehdit saptama teknolojisini tek bir çözümde harmanlayarak hem alışagelen saldırılara hem de beklenen tehditlere karşı kapsamlı bir koruma sunuyor. Çözüm, şu özellikleri kapsıyor;

* Gelişmiş Antivirüs ve Anti-spyware Teknolojisi — Kapsamlı bir gerçek zamanlı malware saptaması, bloklama ve iyileştirme fonksiyonalitesi sağlıyor. Sahip olduğu yüksek performans özelliği ile yeni kullanıcı arayüzü ve Veritas'tan gelen derin-tarama teknolojisi vasıtasıyla tespit edilemeyen rootkitleri saptıyor ve uzaklaştırıyor.
* Yeni Proaktif Tehdit Koruması — Davranış-tabanlı tarama teknolojisinden faydalanarak bilinmeyen tehditlere ya da sıfır-gün tehditlerine karşı koruma sağlıyor. Algoritmalar, hem iyi hem de kötü davranışları kontrol ederek yanlış artılara ait oranı en aza indirgiyor. Whole Security'den gelen, imza olmaksızın malwareleri saptayan ve engelleyen eşsiz Proaktif Tehdit Tarama teknolojisi sayesinde saldırıları henüz gerçekleşmeden önlüyor. Cihaz Kontrolü ise belirlenen güvenlik politikalarına uygun olarak, kullanıcılara cihazlara erişimi kısıtlamaları konusunda olanak sunuyor ve böylelikle olası bir veri kaybını en aza indirgiyor.
* Yeni Ağ Tehdit Koruması — Malwareleri henüz sisteme girmeden engelelleyen, açık-tabanlı ve ağ düzeyinde gömülü eşsiz IPS teknolojisinden faydalanarak Generic Exploit Blocking (GEB) ile birleşiyor. Alışılagelmiş hareket-tabanlı IPS teknolojisinden farklı olarak GEB, tüm yeni hareketleri tek bir imza ile engelleyerek kapsamlı bir saptama teknolojisi sunuyor. Buna ek olarak, Sygate'ten gelen kural-tabanlı yeni güvenlik duvarı vasıtası ile kapı ayarlarını düzenleyerek tehditlerin yayılmasını engelliyor ve hem şifreli hem de şifresiz ağ trafiğini kontrol ediyor.

HAMLET'İN YENİ VERSİYONU, EYLÜLDE

Symantec Uç Nokta Koruması'nın yanı sıra, Symantec Network Access Control çözümünün yeni versiyonunu da duyurdu. Symantec Network Access Control 11.0, kullanıcıların uç noktalara ilişkin bir değerlendirme ve saptama yapmalarında büyük kolaylık sağladığı gibi en uygun ağ erişim tabanının oluşturulmasında ve güvenlik politikaları ile standartların birbiriyle uyum içinde olmasına imkan veren bir iyileştirme fonksiyonalitesinin sunulmasında da büyük olanak sağlıyor. Symantec Endpoint Security ve Symantec Network Access Control'ün yeni versiyonunun, eylül ayı itibariyle pazarda yerini alması bekleniyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <