Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Microsoft'tan bilişim araştırmalarına destek

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348019 05-09-2007 05:08 GMT-1 saat    
Microsoft'tan bilişim araştırmalarına destek


Microsoft, bilişim ve bilişimle kesişen bilimsel araştırmalarda seçilen projelerde doktora yapan öğrencilere yılda 33.000 Euro (yaklaşık 59.400 YTL) burs veriyor. Üç yıla kadar uzatılabilen bursun verileceği çalışmalar, akademik danışmanların önerdikleri projeler arasından Microsoft ARGE Bölümü (Microsoft Research) tarafından belirleniyor.


Microsoft'un dünya çapında sadece Avrupa'ya ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu Ortadoğu - Afrika bölgesinden birkaç ülkeye sunduğu 2008 yılı Doktora Araştırma Bursu için başvuru koşulları açıklandı. 8 farklı akademik alandaki projelere verilecek olan burs ile araştırmacılara üç yıl süreyle, yılda 33 bin Euroya (yaklaşık 59.400 YTL) kadar destek sağlanacak.


Doktora bursu geniş olanaklar sağlıyor


Microsoft Doktora Araştırma Bursu, sadece bilişim ve bilişim ile diğer bilimlerin kesiştiği alanlarda yapılan araştırmaları kapsıyor. Seçilen araştırma projelerine, en fazla üç yıla kadar yararlanılabilen ve her yıl en fazla 33.000 Euro'ya kadar çıkabilen doktora bursu verilecek. Araştırmacının birlikte çalıştığı üniversitenin kriterlerini karşılamaya devam etmesi durumunda, burs her yıl otomatik olarak üniversiteye ödenecek. Buna ek olarak her araştırmacıya seçilmiş programların yükleneceği bir dizüstü bilgisayar da verilecek.


Araştırmacılar, doktoralarını tamamlarken, İngiltere'nin Cambridge kentindeki Microsoft Araştırma Merkezi'nde (Microsoft Research Cambridge) yaz okuluna giderek, bir dizi akademik sunuma katılabilecek ve özel bir konferansta çalışmalarını Microsoft araştırmacıları ve Cambridge akademisyenlerine sunma fırsatı bulacaklar. Microsoft Araştırma Merkezi'nin seçtiği bazı araştırmacılara Microsoft laboratuarlarında stajyerlik verilebilecek. Seçilen araştırmacılar, bir Microsoft ekibine dahil olarak ayrı bir proje üzerinde çalışacaklar ve burslarına ek olarak stajları için de ödeme alacaklar.


Microsoft Doktora Araştırma Bursu (Microsoft Research PhD Scholarship) programı bilişimin ve bilişimle diğer bilimlerin kesiştiği alanlarda doktora yapan üst düzey yetenekli öğrenciler ile onların bağlı oldukları kurumlara yönelik olarak geliştirildi. Bursa hak kazanacak doktora öğrencilerine yılda en fazla 33.000 Euro destek sağlanacak ve bu desteğin süresi 3 yıla kadar çıkabilecek. Burs için başvurular 26 Eylül 2007 tarihine kadar, sadece danışmanlar tarafından çevrimiçi (online) olarak aşağıdaki bağlantıdan yapılabiliyor:


http://microsoft.redwhale.com


Başvuru için İnternet üzerinden bir elektronik form İngilizce olarak dolduruluyor. Microsoft ARGE Bölümü'ne yapılan başvurular içinden burs verilecekleri belirlemek için yapılan seçimde, projenin akademik değerinin yanı sıra, öneride bulunan akademisyenin araştırma sicili ve araştırmanın gerçekleştirileceği eğitim kurumunun sunduğu akademik ortam da değerlendirmeye alınıyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <