Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yahoo reklam şirketi satın aldı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348027 05-09-2007 20:25 GMT-1 saat    
Online reklam savaşları son zamanlarda dev internet şirketleri arasında en ciddi rekabetin yaşandığı alan olarak dikkat çekiyor. Son hamle Yahoo'dan geldi.

Online reklam savaşları son zamanlarda dev internet şirketleri arasında en ciddi rekabetin yaşandığı alan olarak dikkat çekiyor. Google'ın DoubleClick'i satın almasıyla tüm gözlerin üzerine çevrildiği online reklam pastasından pay kapma yarışında arkasından gelen büyük adım Microsoft tarafından atıldı. 6 milyar dolar gibi astronomik bir rakam karşılığında aQuantive'i satın alan Microsoft da böylelikle pazarda söz sahibi olmak için kozunu oynadı. Şimdiye kadar sadece Right Media'yı satın alabilen ve rakiplerine karşı biraz silik kalmış gibi görünen Yahoo bugün bu alanda bir adım daha attı. ABD'nin en büyük beşinci reklam ağı olan davranış tabanlı hedeflenmiş market pazarının önemli oyuncularından BlueLithium 300 milyon dolar karşılığında Yahoo ailesine katıldı.

California eyaletindeki San Jose şehrinde faaliyet gösteren BlueLithium şirketi 3 yıldır reklam sektöründe faaliyet gösteriyor. Reklam verenlerin daha etkin bir şekilde hedef kitleye ulaşmasını sağlayan hedeflenmiş reklam çalışmaları yapan BlueLithium Yahoo'nun online reklam pastasındaki beklentilerinin karşılamak için güvendiği kozlardan birisi olacak. Yahoo'nun online reklam konusundaki en büyük avantajı başta Yahoo Mail olmak üzere sahip olduğu çok kullanıcılı servisler. Comscore, Alexa ve Netcraft gibi internet trafik ölçümü yapan şirketlerin listelerinde ilk üçte yer alan Yahoo dünya çapında zirveyi Google'a kaptırsa da özellikle Asya ve Uzakdoğu'daki kullanıcı kitlesiyle ayakta kalmayı başarıyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <