Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ericsson, Türkiye'de uzman yetiştirecek

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348029 05-09-2007 20:31 GMT-1 saat    
Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Ericsson, tüm bölge ülkelerine hizmet verecek olan dünyanın üçüncü "IMS Merkezi"ni Türkiye'de açacak.

(ANKA) - Ayrıca, üniversitelerle yürütülecek 3 yıllık bir çalışma sonunda, 120 son sınıf öğrencisine telekomünikasyon eğitimi verilecek, 300 üniversite mezunu da Ericsson Türkiye'de istihdam edilecek.
Ericson Türkiye Genel Müdürü Anders Linblad, şirketin Türkiye'ye ilişkin yeni yatırım hedeflerini düzenlediği basın toplantısı ile anlattı. Linblad, 140 ülkede 20 bin mühendisi bulunan Ericsson'nun Türkiye'de de genç yeteneklere fırsat sunacağını bildirerek, üç yıl içinde Türkiye'den 300 üniversite mezununu Ar-Ge alanında istihdam edeceklerini kaydetti. Linblad ayrıca, üniversitelerle yürütülecek 3 yıllık bir çalışma kapsamında, Elektrik, Elektronik, Telekomünikasyon, Bilgisayar, Endüstri, İşletme ve Fizik Mühendisliği bölümünde okuyan 120 son sınıf öğrencisine de kapsamlı bir telekomünikasyon eğitimi vereceklerini ifade etti.

-"TÜRKİYE'DE YATIRIM İÇİN ÇOK İYİ NEDENLERİMİZ VAR"-
Bu öğrencilere her yarıyıl başına 1000 YTL burs verileceğini dile getiren Linblad, eğitim kapsamında sektör bilgilerinin yanısıra mezunuyit projelerinde bilgi paylaşımı ve teknik destek, yerel ve uluslararası staj desteği, yarı zamanlı iş imkanı, kariyer danışmanlığı, Ericsson'un teknik bilgi ve belgelerine erişim hakkı ve Ericsson bünyesinde iş imkanı gibi fırsatların da sunulacağını vurguladı. Ericsson Türkiye'de yaracakları yeni istihdam ile kriz öncesi dönemin istihdam sayılarını tekrar yakalayacaklarını ifade eden Linblad, "Şu an Türkiye'de yatırım yapmak için çok iyi nedenlerimiz var. Bu proje, Türkiye'deki kalifiye genç eleman sorununa, eğitim sürecinde sektör tecrübesi ve bilgisi kazandırarak destek olacak ve geleceğin başarılı isimlerinin yetişmesinde büyük rol oynayacak" dedi.

-"ÜÇÜNCÜ IMS MERKEZİ'Nİ TÜRKİYE'DE AÇACAĞIZ"-
Linblad, Ericsson'un teknoloji ve altyapı liderliğinde Türkiye'nin tüm kanallarda farklı roller üstlenmesini hedeflediklerine işaret ederek, bu hedef doğrultusunda dünyanın üçüncü IMS (IPI Multimedya Alt İşlemleri) Merkezi'ni Türkiye'de açacaklarını kaydetti.

-TÜRKİYE'DE İNSANA YATIRIM-
Linblad, kurulacak IMS Merkezi'nde 3G uygulamalarının da yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soruya, "Tabi ki oluşturulacak fikirlerin kullanım alanlarına göre bu tür uygulamalar olabilir" yanıtını verdi.

Linblad, Türkiye'de üretim yapıp yapmayacaklarına ilişkin bir soruya karşılık ise, şunları söyledi:
"Ericsson yaklaşık 10 yıl önce tedarik zincirini ayırdı. Şu anda üretimimizin çok önemli bir kısmını başka şirketlere devretmiş durumdayız. Bu gün artık üretimden ziyade beyaz yakalı elemanların vereceği hizmetler üzerine yoğunlaşıyoruz. Türkiye'de de bu kapsamda yatırım yapıyoruz. Türkiye'deki genç yetenekler Ericsson dünyasına girdiği zaman, buradaki bin kişilik fabrikadan daha faydalı olacaktır."

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <