Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Microsoft-Yahoo dedikoduları yeniden

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348037 06-09-2007 19:48 GMT-1 saat    
Microsoft'un Yahoo'yu 50 milyar dolar gibi akıl almaz bir meblağ karşılığında satın alacağına dair söylentiler yeniden hortladı.

Microsoft'un Yahoo'yu 50 milyar dolar gibi akıl almaz bir meblağ karşılığında satın alacağına söylentilerin ortalıkta gezindiği haberi Mayıs ayında sitemizde yer almıştı. New York Post ve The Wall Street Journal gazetelerinde yer alan habere göre, gerçekleştiği takdirde son yılların en büyük satın alması özelliğini kazanacak satın alma yeniden gündemde. Haberlere göre yaklaşık 10 ay önce başladığı ileri sürülen Microsoft-Yahoo pazarlıklarında geçtiğimiz günlere kadar çok fazla bir ilerleme kaydedilemedi. Ancak Google'ın DoubleClick'i satın alarak çok büyük bir güç kazanmasından sonra her iki şirket de diken üstünde. Şartlar değerlendirildiğinde, sürekli güçlenen bu büyük rakibe karşı stratejik bir işbirliği anlamını da taşıyan bu çapta bir satın alma hiç de sürpriz olmayacak.

Her iki şirketin elindeki kozlara bakıldığında farklı alanlarda söz sahibi oldukları dikkat çekiyor. Böylesine bir işbirliği sonucu ortaya çıkacak yeni yapılanmayı oluşturacak iki şirketin her biri, diğerini açığını kapatacak. MSN ve adCenter gibi iki büyük koza sahip bulunan Microsoft, bununla birlikte Yahoo'nun son kullanıcı alanında sağladığı yaygınlığı kazanabilmiş değil. Bu tip bir satın almanın bundan bir kaç yıl öncesinde gerçekleşmesi çok daha zordu. Sıkı tekelcilik soruşturmalarından kurtularak bu kadar büyük bir yapıyı oluşturmak o kadar kolay değildi.

Ancak Google'ın gücüne karşı rekabet edebilecek yeni bir yapılanmanın oluşması ihtiyacı, muhtemel bir Microsoft-Yahoo birleşmesini hukuki zeminde açıklanabilir kılıyor. Microsoft'un önem verdiği reklam destekli yazılım modeli için, Yahoo'nun kullanıcı kitlesi de büyük bir cazibe merkezi oluşturuyor. Global IT sektöründe büyük bir heyecanla izlenen gelişmeler bakalım bu tarihi satın almanın gerçekleşmesiyle sonlanacak mı?

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <