Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

20 ülke ve 80 Uzman RFID Konferansı'nda Buluştu

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348047 07-09-2007 19:40 GMT-1 saat    
Akademik ve iş çevrelerinden uluslararası katılımcıları ağırlayan ve tüm geliri İstanbul Teknik Üniversitesi'ne aktarılacak olan "1. RFID (-Radio Frequency Identification-Radyo Frekanslı Tanıma Sistemleri) Eurasia Konferansı", 5-6 Eylül 2007 tarihlerinde İstanbul The Marmara Oteli'nde gerçekleşiyor.
5 Eylül 2007 Çarşamba günü, Konferans Başkanı Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok'un açılış konuşması ile başlayan Konferans'ta, Kansas State Üniversitesi'nden Prof. Dr. John R. English, Oracle İş Geliştirme Direktörü Edwin W. Kalisching, Standford Üniversitesi'nden Prof. Özalp Özer, NXP (Philips Semiconductors) İş Geliştirme Direktörü Deniz Karan ve Dortmund RFID Merkezi Başkanı Prof. Dr. Rolf Jansen, ana konuşmacı olarak yer alıyor. Her biri kendi alanında önde gelen isimler olan uzmanlar, iki gün boyunca üç paralel oturumda "RFID Teknolojileri, RFID Bilgi Yönetimi, RFID Standartları, Güvenlik ve Gizlilik, RFID Uygulamaları, RFID Stratejisi ve Proje Yönetimi" ana başlıklarındaki sunumlarını gerçekleştirecekler.

RFID nedir?
RFID, üzerinde mikroişlemci ile donanmış etiket taşıyan bir nesnenin, bu etikette taşıdığı kimlik yapısı ile hareketlerinin izlenebilmesine imkan veren radyo frekansları ile çalışan teknolojiye verilen addır. RFID etiketleri her tür ürüne gömülebilir yada yapıştırılabilir. Son derece küçük olan bu etiketler içinde bilgi barındıran (ürün numarası üretici kodu, üretim tarihi, doz, ilaç adı vb) birer mikro yonga ve yine minik birer antenden oluşurlar.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <