Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İstanbul'dan Tayvan'a teknoloji transferi

haluk ilkdogan

Forumlar / Teknoloji / Teknoloji Haberleri

 
> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348048 07-09-2007 19:43 GMT-1 saat    
Alcatel - Lucent Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Haluk İlkdoğan, Türkiye'de kurulu olan TAC'ın (Technical Assistance Center - Teknik Destek Merkezi) dünyada pek çok farklı bölgeye hizmet verdiğini söyledi.

Alcatel - Lucent firmasının müşterilerine doğrudan 1. ve 2. seviye ürün desteği verdiği İstanbul'daki teknik destek merkezinde 40 kişilik Türk mühendis kadrosu bulunuyor.
Gelişmiş seviyede teknik bilgiyle donatılmış olan bu mühendisler, yeni nesil ses şebekeleri, hızlı internet ağı DSL ve internet üzerinden televizyon (IPTV) gibi teknoloji alanlarında hızlı destek kapasitesine sahip.
Haluk İlkdoğan, merkezle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “2006 yılı sonundaki Alcatel ve Lucent firmalarının birleşmesi sonrasında İstanbul'daki TAC faaliyetleri Fransa'dan Yeni Zellanda'ya, Nijerya'dan Tayvan'a kadar tüm dünya coğrafyasında bir merkez olma yolunda ses getirmeye devam etti.
Son dönemde yeni projeler alınmakta ve servis takımı organizasyonları hızla gelişmekte. Buradaki uzman mühendisler, ürün ve sistemlerin müşteri nezdindeki konfigürasyon ve devreye alma aşamalarından başlayarak, kabul testlerinde ve satış sonrası 365 gün 7/24 destekte lider rol üstleniyor.”
Böylesine bir destek merkezinin Türkiye açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan İlkdoğan, bu servisler bütününü geliştirmeyi planladıklarını, buraya yapılacak olan yatırımın ardından tüm dünyada kendi alanında iddialı konuma geleceklerini söyledi.

'3G'de çıkış yakaladık'
Türkiye'de yapılması planlanan 3G ihalesinde de iddialı olduklarını söyleyen İlkdoğan, son dönemde dünya çapında açılan 3G (Üçüncü Nesil) alanındaki ihalelerin 16'sından 9'unu Alcatel - Lucent olarak kazandıklarını, böylelikle Türkiye'deki ihalede de oldukça iddialı olduklarını söyledi.
Bu ihaleler, 3G servis şebekelerinin kurulumu ve servisler bütününden oluşuyor. Alcatel - Lucent olarak 3G'de ciddi çıkış yakaladıklarını söyleyen Haluk İlkdoğan, bunun yanı sıra Wimax gibi kablosuz internet erişim modellerinin de arkasında olduklarını ifade etti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <