Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google Japonya'ya da El Attı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348145 31-12-2007 22:43 GMT-1 saat    
Japonya'da bulunan DoCoMo ile Google'ın arasında ortak bir çalışma olduğu söylentileri devam ediyor. DoCoMo'nun toplam 49 milyon kullanıcısı bulunuyor!
Son günlerde oldukça fazla konusu edilen bu ortaklığın zaten denge olmayan ortamda Google'ın çok daha büyümesini sağlayacak. Japonya'daki mobil sektörde arama ve diğer mobil işlemler konusunda lider olan Yahoo'nun tahtının sallandığını düşününce bunlar oldukça tehlikeli oyunlar denilebilir.

Yahoo'ya Darbeler Devam Ediyor

İnternet üzerinden kumar reklamları yüzünden aldığı cezanın ardından, Çin'de korsan yazılımlara destek ile ilgili suçlu bulunması ve Japonya'daki liderliğinin sarsılma ihtimali ile Yahoo kötü günler geçiriyor denilebilir.

Google Yine Ne Planlıyor!

Google, Japonya'nın belki de dünyanın en büyük mobil servislerinden biri olan DoCoMo'nun e-posta, arama ve dosya paylaşımı gibi bölümlerini destek olmayı planlıyor. Bu servisin 49 milyon kullanıcısı olduğunu ve bunların hepsinin Japon olduğunu düşünürsek, çok büyük bir adım olarak nitelendirilebilir.

Yapılmak istenenlerse Google'ın normalde web üzerinden standart PC'ler için sunduğu bütün servisleri Japon'ların mobil servisine entegre etmek. Şimdi diyeceksiniz ki zaten mobil olarak uygulamaları bulunuyor, niye böyle bir şeye gerek duysunlar ki? Japonya'da ki sistem Avrupa ve ABD'de kullanılan GSM servisleri ile uyumlu değil. Tamamen farklı bir sistem olduğu için yazılımları da farklı oluyor ve servisi de...

Şimdi Google büyük ihtimalle bu payı alacaktır, neden derseniz? Çünkü geçen ay itibarı ile DoCoMo zaten Google'ın Android adındaki Open Handset Alliance'ına dahil olduğunu açıklaması yeteri kadar iyi bir cevap olacaktır herhalde.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <