Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sosyal bilimlerde Facebook devrimi

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348162 02-01-2008 18:50 GMT-1 saat    
İnternetteki en büyük sosyalleşme ağı Facebook, toplum bilimlerinde de devrime neden oldu. Uzmanlar, Facebook'un daha önce hayal edilemeyecek veriler sağladığını belirtiyor.

Son dönemde internetin en gözde sitesi haline gelen ve dünya genelinde yaklaşık 58 milyon üyesi olan Facebook, sosyal bilimcilerin de ilgi odağı oldu. Bilimadamları, Facebook'ta yer alan bilgilerin, daha önceki meslektaşlarının hayal bile edemeyeceği kadar zengin bilgi malzemesi sağladığını belirtiyor. Konuyu sayfalarına taşıyan International Herald Tribune gazetesi, kişisel beğeniler, alışkanlıklar ve değerlerin toplumsal ilişkilerin şekillenmesinde nasıl rol oynadığını belirlemek amacıyla Harvard ve California Üniversitelerindeki sosyal bilimcilerin Facebook'u incelediğini belirtti. Araştırmayı yürüten Harvard Sosyoloji Profesörü Nicholas Christaki, sosyal bilimleri yeni bir tarzda uyguladıklarını belirterek, Facebook'un sosyolojinin temel sorularını yanıtlamada elverişli imkanlar sunduğunu kaydetti.

KULLANICI HABERSİZ
Indiana, Northwestern, Pennsylvania, Tufts, Texas üniversiteleri ve diğer akademik kuruluşlardaki uzmanların, ilişkiler, kimlik, özgüven, ırk ve siyasi yönelimler gibi sosyal bilimlerin temel konularıyla ilgili geleneksek teorileri sınamak amacıyla Facebook'u yakından incelediklerini belirten Tribune, kullanıcılarının da bilimsel araştırma nesnesi olduklarını bilmediğine dikkat çekti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <