Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Endonezya'nın yazılımı Türkiye'den

esim yazılım

Forumlar / Teknoloji / Teknoloji Haberleri

 
> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348173 04-01-2008 20:17 GMT-1 saat    
İSTANBUL- Esim Yazılım isimli Türk firması, 2008 yılının ilk ihracat anlaşmasını gerçekleştirdi.

Sadece Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri (HBYS) ve Otomasyonu konusuna yoğunlaşan ve Microsoft'un 2007 yılı en iyi gelişen iş ortağı seçtiği Esim Yazılım, vardığı anlaşma ile bugüne kadar bütün Türk yazılım firmalarının bir yılda yaptıkları toplam ihracatının üçte ikisini, OTOMATIP (HBYS) ile tek başına gerçekleştirmiş olacak. Türkiye'nin geçtiğimiz yıl toplam yazılım ihracatı ise yıllık 15 milyon dolar civarında bulunuyor.

Yıllık ihracata yaklaştı
Taksim Divan Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında Esim Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Esim ve Innovision Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Asri, anlaşmaya imza attı. Selahattin Esim, Malezyalı firma ile anlaşmanın özünü şöyle açıkladı: “Malezya, Endonezya ve Brunei Sultanlığı'ndaki hastanelere hakim olan sistem entegratörü Innovision bizi incelemiş ve müşterileri için en uygun yazılıma sahip olduğumuzu görmüş. Bizimle görüştüler. En son 27-30 Kasım 2007 tarihinde Abu Dabi'de gerçekleştirilen 11'inci Uluslararası İş Forumu'nda bir araya gelerek prensipte anlaştık. Şimdi bunu bir imza ile somut hale getiriyoruz. Özel hastaneler yazılıma önem vermezken, devlet önümüzü açtı.” > Hasan Basri Özaydın

“Her yere baktık en iyi Türkiye'de”
Innovision Uluslararası Ticari Operasyonlar Direktörü Mohammed Asri, imza sonrasında yaptığı açıklamada, “Biz bu bölgedeki hastaneler için dünyada Amerika, Avustralya ve Hindistan gibi yazılım ihraç eden ülkelerde araştırma yaptık. En iyisinin Türk yazılımı olduğunu gördük” dedi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan da bu yazılım ihracatı anlaşmasının, Türkiye'nin yazılım ihracatındaki yerini bir defa daha gösterdiğini söyledi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <